„Šiauliai“ išvykoje lengvai nugalėjo „Dzūkiją“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-12-10

Po kluptelėjimo Utenoje į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate sugrįžo „Šiaulių“ krepšininkai.

Antrąjį ketvirtį rezultatu 27:8 laimėję Antano Sireikos auklėtiniai 83:58 išvykoje lengvai nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo ketvirtoji nesėkmė iš eilės.

„Jeigu gerai giniesi – smagu žaisti ir puolime“, – kalbėjo A. Sireika.

„Gynyba turi būti komandinė, o puolime turime žaisti dėl žiūrovų, – teigė „Šiaulių“ strategas A. Sireika. – Kuo toliau, tuo labiau žaidėjai pažįsta vieni kitus. „Dzūkijai“ galbūt tai buvo netikėtumas, jog agresyviau gynėmės.“

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Donatas Sabeckis, pelnęs 16 taškų, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 kamuolius ir surinkęs 24 naudingumo balus.

„Žaidėme labai komandiškai, stengėmės gynyboje, – po pergalės teigė naudingiausias rungtynių žaidėjas D. Sabeckis. – Treneris propaguoja tokį žaidimą, kad labiau dalintumėmės kamuoliu, o nežaistume po vieną.“

„Šiaulių“ gretose Akeemas Wrightas įmetė 16 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Lauryno Biručio sąskaitoje buvo 13 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai, Evaldas Šaulys pridėjo 12 taškų.

„Dzūkijos“ ekipoje Anatolijus Kaširovas pelnė 12 taškų, Domagojus Samacas surinko 10 taškų, Paulius Petrilevičius – 7.

„Padarėme per ne lyg daug klaidų, – po rungtynių teigė „Dzūkijos“ puolėjas D. Samacas. – Pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių.“

„Turime kažką keisti. Tai nepriimtina“, – teigė N. Vasilevas

Alytiškių komandoje debiutavęs Dainius Šalenga ypatingai nepasižymėjo, o Povilas Čukinas įmetė 4 taškus ir sugriebė 6 atšokusius kamuolius.

„Rungtynes pradėjome gerai, turėjome progą perlaužti rungtynes, – po pralaimėtų rungtynių kalbėjo „Dzūkijos“ vyriausiasis treneris Nikola Vasilevas. – Visgi prametėme daug laisvų metimų. Dažnai nesusikalbėjome gynyboje.“

Aikštelės šeimininkai itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – iš 23 bandymų tikslą pasiekė vos 3.

Dar prieš įpusėjant pirmajam ketvirčiui alytiškiai turėjo penkių taškų persvarą (7:2). Visgi, šiauliečiai antrojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (18:18), o prieš ilgąją pertrauką „Šiauliai“ pirmavo 17 taškų (43:26).