Brolių vedamas „Lietkabelis“ susitvarkė su „Dzūkija“

2018-01-06

„Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (12/6), be komandos lyderio Ado Juškevičiaus, susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ (6/12)  ekipa.

Namuose rungtyniavusi „Lietkabelio“ komanda antroje rungtynių dalyje sugebėjo palaužti „Dzūkijos“ krepšininkus ir laimėjo 98:87 (20:17; 29:25; 24:21; 25:24).

„Dzūkija“ paleido varžovus į priekį po to, kai per 5 trečiojo kėlinio minutes tesukrapštė 2 taškus. Situaciją šiek tiek sušvelnino Katino Reinhardto tritaškis likus 7 sekundėms iki trečiojo kėlinio pabaigos.

„Lietkabelis“ trečiąjį kėlinį pradėjo turėdamas 7 taškų pranašumą, tačiau jo greitai neliko. Itin sėkmingai antrąją rungtynių dalį pradėję dzūkai, įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 58:58. Tačiau „Lietkabelis“ į tokį „Dzūkijos“ išsišokimą atsakė spurtu 15:2 spurtu ir „Cido“ arenos šeimininkai turėjo jau 13 taškų pranašumą – 73:60.

Per pirmas dvi ketvirtojo kėlinio minutes „Lietkabelis“ pabandė atsakė į visus likusius klausimus. Žygimantas Skučas pataikė baudos metimą, Žanis Peineris ir Simas Jasaitis pridėjo po dvitaškį, o „Lietkabelis“ jau turėjo 15 taškų pranašumą (78:63). Nors „Dzūkija“ dar po to sumažino atsilikimą iki 8 taškų, „Lietkabelis“ arčiau savo varžovų nebeprisileido.

„Labai sunku laimėti išvykoje, kai praleidi tiek daug taškų. Mes nevykdėme to, ką buvo paruošę prieš jų tritaškius, brolius Lavrinovičius, Peinerį ir tai buvo pats didžiausias skirtumas rungtynėse“, – iškart po susitikimo kalbėjo „Dzūkijos“ vyriausiasis treneris Nikola Vasilevas.

„Ado Juškevičiaus nebuvimas jiems išėjo į naudą, nes turėjo žaisti aukštesniais penketais ir labai gerai išnaudojo turėtą ūgio persvarą“, – po rungtynių kalbėjo „Dzūkijos“ kapitonas G. Navickas.

„Lietkabelio“ ekipoje šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė K. Lavrinovičius (7/9 dvit., 8 atk. kam., 30 n.b.) ir Ž. Peineris (6/9 dvit., 1/5 trit., 23 n.b.) pelnę po 21 tašką, 12 pridėjo Darjušas Lavrinovičius (13 atk. kam., 21 n.b.), Gintaras Leonavičius pelnė 11, o S. Jasaitis 10.

„Dzūkijos“ komandoje rezultatyviausiai žaidė K. Reinhardtas, kuris pelnė 19 taškų (4/9 trit.), Giedrius Navickas pridėjo 14, Mindaugas Sušinskas pelnė 13, o Paulius Petrilevičius ir Anatolijus Kaširovas pridėjo po 12 taškų.

„Lietkabelio“ ekipos strategui Ramūnui Butatui prieš šias rungtynes teko nemenka užduotis. Panevėžiečiams negalėjo šiose rungtynėse padėti sinusitu susirgęs Adas Juškevičius, o dar neseniai komandą paliko ir Gary Taltonas. Vos su vienu įžaidėju likęs „Lietkabelis“ jau nuo rungtynių pradžios turėjo eksperimentuoti.

Vos po 10 minučių per rungtynes žaidžiantis Lukas Aukštikalnis šį susitikimą pradėjo starto penkete. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad Ž. Peineris galėtų kilti nuo suolo, keisti Lorenzo Williamsą ir užimti antrojo įžaidėjo vietą.

„Aš Ž. Peinerį neblogai pažystu ir žinau jo mentalitetą. Manau, kad jis gali žaisti įžaidėju. Jis turi savų pranašumų šioje pozicijoje. Dar ir Lorenzo šiose rungtynėse patyrė traumą ir nenorėjau jo perlaikyti aikštėje, todėl didesnis krūvis teko Žaniui. Nematau daugiau žaidėjų, kurie galėtų žaisti šioje pozicijoje“, – sprendimą leisti Ž. Peinerį įžaidėjo pozicijoje komentavo R. Butautas.

Didelio pasitikėjimo iš trenerio sulaukęs L. Aukštikalnis aikštėje praleido 18 minučių ir per jas pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/3 trit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną metimą, triskart suklydo ir tiek pat kartų prasižengė.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos žaidė greitą krepšinį, atliko daug metimų, tačiau didelio rezultatyvumo tai nereiškė. Nė vienai komandai nepavyko susikurti didesnio pranašumo. Tačiau jau antrajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipa po dviejų iš eilės L. Williamso ir K. Lavrinovičiaus tritaškių panevėžiečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 32:21.

Vis dėlto, rekordinis 14 taškų „Lietkabelio“ pranašumas ilgai nesilaikė. Svečiai iš Alytaus kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų (41:45), tačiau ketvirtį sėkmingiau vis tiek užbaigė aikštės šeimininkai.

„Dzūkijos“ ekipoje šiose rungtynėse debiutavo praėjusį sezoną NCAA čempionate rungtyniavęs Charlesas Callisonas. Gynėjas per 6 minutes taškų nepelnė (0/2 dvit.), atliko rezultatyvų perdavimą, užsidirbo bloką, dukart prasižengė ir surinko -4 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ ekipa dar po trijų kėlinių buvo pataikiusi 11 iš 22 tritaškių, tačiau ketvirtame kėlinyje prametė visus 6 ir procentą šiek tiek susigadino (39 proc.). „Dzūkija“ šiose rungtynėse pataikė 9 iš 25 tritaškius. „Lietkabelio“ ekipa šiose rungtynėse atliko net 30 rezultatyvių perdavimų, o jų varžovai – 21. Nors komandos atliko daug perdavimų, jos brangino kamuolį – „Lietkabelis“ padarė 10 klaidų, o „Dzūkija“ vos 6.