„Lietkabelis“ tik po sunkios kovos nugalėjo M. Kupšo vedamą „Juventus“

Autorius: E. Kirvelaitis
2018-03-17

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa vos nepaleido pergalės iš rankų „Betsafe–LKL“ čempionate.

Ramūno Butauto auklėtiniai namuose nesulaikė dominavusio Mindaugo Kupšo, tačiau 88:83 parklupdė išretėjusią Utenos „Juventus“ komandą.

Naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs M. Kupšas pelnė 25 taškus (6/12 dvit., 13/14 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko net 42 naudingumo balus.

„Tai yra mūsų problema“, – iššvaistytą persvarą apibūdino R. Butautas.

Be jo „Juventus“ ekipoje taip pat išsiskyrė 17 taškų pelnęs Simas Buterlevičius. Dovis Bičkauskis pridėjo 15 taškų, o Arvydas Šikšnius ir Anthony Irelandas atitinkamai surinko po 13 ir 10 taškų.

Debiutines rungtynes žaidęs uteniškių naujokas Dino Pita taškais nepasižymėjo.

„Mušėme, daug baudų metėme, buvome pakankamai agresyvūs, bet čia reikia sveikatos turėti, čia ne balete esame“, – po rungtynių vaizdžiai kalbėjo „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas.

„Lietkabelį“ į priekį vedė 21 tašką pelnęs Lukas Aukštikalnis. Vaidas Čepukaitis, Donatas Tarolis ir Darjušas Lavrinovičius surinko po 11 taškų.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, o po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Lietkabelis“ (24:20). Antrajame ketvirtyje šeimininkai buvo padidinę persvarą iki 15-os taškų (43:28), tačiau „Juventus“ kėlinį baigė atkarpa 14:5 ir prieš ilgąją pertrauką sušvelnino deficitą – 42:48.

Po ilgosios pertraukos savąjį žaidimą vėl atradę panevėžiečiai prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino dviženklį pranašumą (75:62). Ketvirtojo kėlinio pabaigoje uteniškiai buvo sumažinę skirtumą iki trijų taškų (83:86), tačiau pergalę savo rankose išlaikė „Lietkabelis“ – 88:83.

„Juventus“ komandai šiose rungtynėse dėl ligos padėti negalėjo LaRonas Dendy ir Kenny Gainesas, o nugaros traumą vis dar gydosi Karolis Guščikas.