Tritaškiais „Lietuvos rytą“ apmėtęs „Neptūnas“ išlygino serijos rezultatą

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-06-01

„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų kovoje dėl bronzos – taip pat lygybė. Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 83:70 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino serijos rezultatą: 1-1.

Apdovanojimas. Prieš rungtynes už džentelmeniškumą sporte ir gyvenime buvo apdovanotas ilgametis „Neptūno“ ir „Žalgirio“ žaidėjas Eurelijus Žukauskas.

Svarstyklės. Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, kuris prabėgus penkioms minutėms pirmavo šešiais taškais (8:14). Visgi, ketvirčio pabaigoje „Neptūnas“ surengė spurtą 15:5 ir po jo jau priekyje buvo aikštės šeimininkai – 25:21.

Spurtas. Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai surengė spurtą 11:0, po kurio įgavo rekordinį 15-os taškų pranašumą (41:26).

Sušvelnino. Likusioje ketvirčio dalyje vilniečiai savo turimą deficitą aptirpdė vos dvejais taškais ir prieš ilgąją pertrauką „Neptūnas“ pirmavo 13-a taškų – 51:38.

Toliašaudė artilerija. Per pirmąją rungtynių dalį klaipėdiečiai pataikė tiek pat tritaškių (10/15 trit., 66 proc. taiklumas), kiek ir dvitaškių (10/22 dvit., 45 proc. taiklumas).

Lyderiai. Pirmoje mačo pusėje abi komandas į priekį tempė po vieną išreikštą lyderį – „Neptūno“ gretose išsiskyrė 17 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas (4/6 trit.), „Lietuvos ryto“ komandoje žibėjo 18 taškų surinkęs Deividas Gailius (3/4 trit.)

Atitolo. Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai ne tik išsaugojo, bet ir dar labiau padidino turėtą pranašumą bei prieš lemiamą ketvirtį pirmavo įtikinamai – 66:49.

Fenomenas. Fantastiškai šiose rungtynėse žaidė Arnas Butkevičius. Lietuvis pelnė 15 taškų, atkovojo net 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei perėmė 6 kamuolius.

Lygu. Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir pergalę iškovojęs „Neptūnas“ išlygino serijos rezultatą – 83:70.

Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 22 tšk. (5/8 trit.), Chrisas Loftonas 17 tšk., Arnas Butkevičius 15 tšk. (14 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), Arvydas Šikšnius 10 tšk.

Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 21 tšk., Artūras Gudaitis 13 tšk. (11 atk. kam.), Margiris Normantas 10 tšk., Jamesas Baronas 9 tšk.