Karjeros rekordus kartojęs A.Jomantas padėjo „Dzūkijai“ išsivežti pergalę iš Kėdainių

2018-11-18

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Alytaus „Dzūkijos“ (5/6) komanda su Artūru Jomantu priešakyje svečiuose 74:68 (25:13, 10:18, 20:13, 19:24) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ (2/9).

Paskutinio kėlinio metu daugiausia, ką pavyko nuveikti „Nevėžiui“, tai sumažinti deficitą nuo 12 iki 4 taškų (63:67), likus pusketvirtos minutės. Tačiau Kendrickas Brownas rinko svarbius taškus, baudos metimą išnaudojo ir Dominykas Domarkas, tad tvirtesnė pabaiga garantavo pergalę „Dzūkijai“.

„Dzūkijoje“ debiutavęs Steponas Babrauskas per 15 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles bei surinko 5 naudingumo balus.

Geriausią sezono mačą sužaidė Artūras Jomantas, kuris per 26 minutes įmetė 7 taškus (3/8 dvit., 1/4 baud.), atkovojo net 16 kamuolių, perėmė 3, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, po 2 sykius suklydo bei prasižengė ir surinko 25 naudingumo balus.

16 atkovotų kamuolių yra pakartotas A.Jomanto asmeninis rekordas „Betsafe-LKL“, 9 rezultatyvūs perdavimai – taip pat.

Aido Einikio iniciatyva „Nevėžis“ rungtynių pradžioje buvo išsiveržęs į priekį (8:3), tačiau „Dzūkija“ greitai žaidimą perėmė į savo rankas po kelių tolimų metimų, kuriuos pataikė Mindaugas Sušinskas ir Paulius Danisevičius – 18:10.

Nors skirtumas greitai tapo dviženklis, spurtu 8:0 „Nevėžis“ vėl įvedė lygybę – 29:29. Vis tik antrą ketvirtį svečiai baigė sėkmingiau ir turėtą pranašumą tik padidino po didžiosios pertraukos – 47:34.

„Dzūkija“: Kendrickas Brownas 20, Dominykas Domarkas 13 (6 atk. kam.), Egidijus Dimša 10, Mindaugas Sušinskas 9, Artūras Jomantas 7, Waverly Austinas 6.

„Nevėžis: Gabrielius Maldūnas 13, Martynas Varnas (0/7 trit., 7 išpr. praž.) ir Aidas Einikis – po 12, Nikita Balašovas 10, Simas Buterlevičius 9, Chauncey Collinsas 6 (6 atk. kam.).

„Dzūkijos“ treneris Andrejus Urlepas pasidžiaugė, kad jo komanda suprato rungtynių svarbą.

„Abi komandos žinojo šio mačo svarbą, nes jei „Nevėžis“ būtų laimėjęs, mus skirtų tik viena pergalė. Dabar atitrūkome nuo jų. Žaidimas nebuvo gražus žiūrėti, buvo daug klaidų, pramestų metimų,  tačiau gerai, kad laimėjome kovą po krepšiu“, – kalbėjome treneris.

„Nevėžį“ treniruojantis Ramūnas Cvirka išskyrė du esminius mačo akcentus.

„Norint laimėti, turėjome apylygiai kovoti dėl kamuolių. Mūsų keli aukšti žmonės paėmė po porą kamuolių, o jų vienas Jomantas – 16. Antra, reikia geriau pataikyti, nes jie susispaudžia baudos aikštelėje, o mūsų tritaškių pataikymas – 21 proc. Pataikius porą metimų rezultatas gal būtų kitoks“, – apgailestavo treneris.