Dviejų pratęsimų trileryje – triuškinančią persvarą iššvaisčiusių „Skycop“ triumfas

2018-12-22

Svarbioje „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje – itin dramatiška didelę persvarą iššvaisčiusios Prienų „Skycop“ (5-10) komandos pergalė.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namie po dviejų pratęsimų 96:93 (22:13, 19:11, 12:18, 12:23, 31:28) triumfavo prieš Kėdainių „Nevėžį“ (2-13).

Lemtingu tapo Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, pataikytas antrajame pratęsime likus žaisti 38 sekundes. Po jo prieniškiai išsiveržė į priekį 92:89.

Likusį laiką komandos keitėsi taikliais baudų metimais, kol paskutiniosiomis sekundėmis lemiamoje atakoje netaikliai iš toli atakavęs Adonte Parkeris galiausiai leido šeimininkams džiaugtis pergale.

Pirmoje susitikimo pusėje dominavę „Skycop“ krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje dar triuškino varžovus 49:28, tačiau „Nevėžis“ sugebėjo įspūdingai atsitiesti.

Kėdainių klubo vyriausiasis treneris Darius Dimavičius išvarė nesėkmingai žaidusį lyderį Chauncey Collinsą į rūbinę, o be jo likęs „Nevėžis“ pradėjo vytis varžovus.

Puolime įsibėgėję svečiai laimėjo atkarpą 25:8 bei ketvirtojo kėlinio viduryje sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 53:57.

Mike'as Bruesewitzas ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę tritaškiu padidino „Skycop“ persvarą iki 7 taškų (65:58), bet paskutinę minutę penkis taškus iš eilės pelnęs Ignas Labutis priartino „Nevėžį“ 63:65.

Negana to, paskutinėmis sekundėmis prieniškiai suklydo, o kamuolį perėmęs Gabrielius Maldūnas persivarė jį per visą aikštę ir pataikęs iš po krepšio išlygino rezultatą 65:65.

Prienų ekipa dar turėjo 6 sekundes savo atsakymui, o paskutinę sekundę teisėjai sušvilpė pražangą prieš Darjušą Lavrinovičių, tačiau galimai pergalingų baudos metimų jam mesti neleido – po vaizdo peržiūros pražanga buvo anuliuota.

Pratęsime M. Bruesewitzas smeigė dar du svarbius tritaškius ir leido „Skycop“ atitrūkti 76:70, bet svečiai ir vėl išsigelbėjo – likus žaisti 2 sekundes rezultatą tritaškiu išlygino ir antrąjį pratęsimą išplėšė A. Parkeris.

Penkių pralaimėjimų seriją nutraukę prieniškiai Kėdainių ekipos nesėkmių seriją pratęsė iki aštuonių.

„Net nėra jėgų šnekėti. Pusiau juokas ima. Netgi per pačią paskutinę ataką „Nevėžis“ metė du tritaškius, įsivaizduojate? Faktas tas, kad esame kažkokia išsibalansavusi komanda“, – spaudos konferencijoje džiaugsmu netryško V. Šeškus.

„Labai gaila, kai pralaimi po dviejų pratęsimų. Yra labai skaudu. Chauncey buvo išvarytas dėl disciplinos pažeidimų, kurie bus netoleruojami. Jo padarytos klaidos jam buvo pasakytos, jis su tuo nesutiko, todėl ėjo atšalti“, – kalbėjo D. Dimavičius.

Prieniškius į priekį vedęs M. Bruesewitzas per 42 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 38 naudingumo balus. 20 taškų pridėjo Ovidijus Varanauskas, 19 – Anthony Lee. Pralaimėtojams 26 taškus surinko A. Parkeris.

Gerokai kukliau nei įprasta rungtyniavo „Skycop“ lyderiai – iš žaidimo visus 10 metimų prametęs Martynas Gecevičius per 45 minutes baudų metimais surinko 6 taškus. D. Lavrinovičius pelnė 5, o Kšištofas Lavrinovičius – 1 tašką.

„Skycop“: Mike'as Bruesewitzas 21 (8 atk. kam.), Ovidijus Varanauskas 20, Anthony Lee 19.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 26, Gabrielius Maldūnas 22, Regimantas Miniotas 14 (17 atk. kam.).