Dviejų pratęsimų trileris Klaipėdoje: „Neptūnas“ antrą kartą palaužė „Žalgirį“

2019-01-06

Klaipėdos „Neptūnas“ (14-3) lieka šį sezoną neįkandamu riešutu Kauno „Žalgiriui“ (15-2). Uostamiesčio klubas įspūdingoje dviejų pratęsimų dramoje Lietuvos čempionams sudavė antrąjį antausį iš eilės.

„Betsafe-LKL“ lyderių mūšyje Kazio Maksvyčio auklėtiniai po 50 minučių pareikalavusios kovos namuose šventė įsimintiną pergalę 98:93 (16:12, 18:28, 21:22, 23:16, 20:15).

Antrajame pratęsime likus žaisti 2 minutes „Neptūnas“ reikšmingai atitrūko 94:89. Priešpaskutinę minutę „Žalgiris“ priartėjo 92:94, o prasidėjus paskutinei minutei svarbų dvitaškį pataikė Džiugas Slavinskas – 96:92.

Likus žaisti 5 sekundes Brandonas Daviesas pataikė vieną baudos metimą (93:96) ir tyčia prametė antrąjį, bet Edgaras Ulanovas kovodamas dėl kamuolio prasižengė, o „Neptūno“ pergalę įtvirtino D. Slavinsko baudų metimai.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Kyle'as Weaveris, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 perimti kamuoliai (LKL sezono rekordas) ir 38 naudingumo balai.

Permainingai besiklosčiusį susitikimą sėkmingiau pradėjo gerai besigynę klaipėdiečiai, kurie neleido varžovams atsidaryti savo taškų sąskaitos beveik pusę pirmojo kėlinio ir išsiveržė į priekį 6:0.

Pirmajame ketvirtyje net 10 kamuolių puolime atkovojęs „Neptūnas“ po spurto 11:2 antrajame kėlinyje atitrūko 23:16, bet „Žalgiris“ atsakė spurtu 16:4 bei pirmą kartą atsidūrė priekyje 32:27.

Po pertraukos Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pamėgino bėgti į priekį. Spurtas 6:0 leido įgyti dviženklę persvarą 44:34, bet prasidėjus lemiamam ketvirčiui uostamiesčio ekipa įspūdingu spurtu 19:2 persvėrė rezultatą 72:64.

„Neptūno“ dominavimą po krepšiais nutraukę svečiai kėlinio pabaigoje spurtavo 12:3 ir prieš prasidedant paskutinei minutei vėl pirmavo 76:75. Po Mariaus Grigonio baudų metimų „Žalgiris“ buvo arti pergalės (78:76), bet likus žaisti 4 sekundes sudėtingą metimą nuo lentos įmetęs Kyle'as Weaveris išplėšė pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo paskutinę minutę dvitaškiais apsikeitė Tomas Delininkaitis ir Artūras Milaknis (84:84), o per paskutines 24 sekundes „Neptūnas“ užpulti nesugebėjo, todėl komandoms teko žaisti antrąjį pratęsimą.

„Džiaugiamės sunkia pergale. Vėlėme kažką panašaus į krepšinį, bet aš to didžiąją rungtynių dalį nestabdžiau, nes mums sekėsi. Vienu metu buvome atsilikę apie dešimt taškų, bet džiaugiuosi, kad pavyko grįžti į žaidimą. Rungtynių pabaigoje matėsi, kad abiems komandoms senka baterijos, mums galbūt net labiau. Bet gerai, kad jaunimas turi daugiau energijos ir jos mums davė“, – teigė K. Maksvytis.

Laimėti „Neptūnui“ nesutrukdė net ir itin blankus naudingiausio LKL gruodžio mėnesio žaidėjo Jerai Granto pasirodymas. Prasčiausią sezono mačą žaidęs amerikietis per 17 minučių prametė visus 5 metimus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus prasižengė bei surinko -5 naudingumo balus.

Kauno klubas vertėsi be traumuotų Leo Westermanno ir Antano Kavaliausko, o uostamiesčio ekipai nepadėjo susižeidęs Arūnas Mikalauskas ir po rungtynių su Utenos „Juventus“ diskvalifikacija nubaustas treneris Jurica Žuža.

„Pas mus komandoje yra 15 žaidėjų. Turėti 15 žaidėjų yra fantastiškas dalykas. Kitos komandos to neturi. Bet, jei iškrenta vienas komandos draugas, ar kuris nors dar nėra pasiruošęs žaisti daug minučių, tas kitas negali važiuoti su troleibusu „zuikiu“ keturis mėnesius. Kai kurie važiuoja... Kontrolierius žiauriai nepatenkintas, kai pagauna „zuikiu“ važiuojančius klientus“, – vaizdžiai savo auklėtinius po nesėkmės apibūdino Š. Jasikevičius.

„Neptūnas“: Kyle‘as Weaveris 24 (6/7 dvit., 7 per. kam., 38 n.b.), Tomas Delininkaitis 16, Gytis Masiulis 13, Džiugas Slavinskas 12 (8 atk. kam, 21 n.b.), Simas Galdikas 10.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 n.b.), Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas po 12, Derrickas Waltonas 10, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 9.