Sezono pasirodymą surengęs Keremas Kanteris, pozicijas lentelėje įtvirtinę klubai, ties parajos riba esančios Šiaulių bei Kėdainių komandos, galingi asmeniniai ir ekipų pasirodymai – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės žaidėjo tapo sezono pasirodymą surengęs Alytaus „Dzūkijos“ aukštaūgis Keremas Kanteris.

Per dvejas rungtynes rinkęs 28,5 naudingumo balų vidurkį centras pagal šį rodiklį buvo geriausias, o susitikimas su „Šiauliais“ buvo paženklintas įvairiais asmeniniais ir šio sezono lygos rekordais.

„Dzūkija“ svečiuose „Šiaulius“ pranoko 110:97, o siautėjęs K. Kanteris surinko 41 naudingumo balą ir pagerino šio sezono lygos rekordą.

Saulės miesto ekipai turkas atseikėjo 35 taškus (asmeninis sezono rekordas, antras rezultatas lygoje po Mindaugo Girdžiūno (37)), atkovojo 11 kamuolių (pakartotas asmeninis sezono rekordas). Geras buvo ir žaidėjo pataikymas – tikslą pasiekė 12 dvitaškių iš 17 bei 3 tritaškiai iš 4. Abu šie skaičiai – geriausi asmeniniai pasiekimai sezone.

K. Kanteris solidžiai žaidė ir savaitės pradžioje. Rungtynėse su Vilniaus „Rytu“ aukštaūgis pelnė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų. „Dzūkija“ patyrė pralaimėjimą 77:84.

„Lietkabelį“ nuskandinusi A. Milaknio tritaškių salvė. Kauno „Žalgiris“ (24-3) užsikūrė ketvirtajame kėlinyje – savų sirgalių palaikomi čempionai 85:63 pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ (16-11). Po šio pralaimėjimo panevėžiečiai vėl nukrito į penktąją „Betsafe–LKL“ pirmenybių vietą.

Tai buvo jau 10-oji „Žalgirio“ pergalė namuose iš eilės. Vienintelį pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje Šarūno Jasikevičiaus kariauna patyrė sezono pradžioje dvikovoje prieš „Neptūną“.

Po trijų kėlinių Kauno ekipa priekyje buvo 55:49, tačiau lemiamas ketvirtis priklausė „Žalgirio“ snaiperiui Artūrui Milakniui.

Stabdymas šį žalgirietį „Lietkabelio“ puolėjas Marko Čakarevičius buvau nubaustas nesportine pražanga, tuomet Panevėžio komandos strategas Nenadas Čanakas susilaukė techninės pražangos, o per vėliau sekusią dviejų minučių atkarpą A. Milaknis varžovams atseikėjo tris tolimus metimus.

„Lengvų rungtynių nesitikėjome. Žaidėjai išėjo su neblogu mentalitetu, suprato, kad su „Lietkabeliu“ nebus lengva. Tik galvos nelabai veikė. Emociškai buvo labai sunku, nes vakar visą pusdienį keliavome, reikia juos suprasti“, – po rungtynių kalbėjo Š. Jasikevičius.

Pergalinga „Ryto“ savaitė. Vilniaus „Rytas“ (21-6) praėjusią savaitę vargo abejose rungtynėse, tačiau pasiekė pergales bei įsitvirtino antroje „Betsafe–LKL“ čempionate vietoje.

Antradienį Dainiaus Adomaičio kariauna išvykoje 84:77 pranoko Alytaus „Dzūkiją“ (9-18), o šeštadienį „Siemens“ arenoje sudavė stiprų sprigtą Klaipėdos „Neptūnui“ (20-7) – 70:52.

Alytuje „Rytas“ vargo tris kėlinius – ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai turėjo vos 2 taškų persvarą (67:65), tačiau tuomet po tritaškį įsūdė Eimantas Bendžius ir Roko Stipčevičius.

Sostinės ekipa pergalingame mače pataikė 13 tritaškių iš 29 (45 proc.).

„Pasižiūrėjus į statistiką ir daugiau rungtynių, galima matyti, kad „Dzūkija“ rizikuoja prie tritaškio, – apie vilniečių tritaškių gausą kalbėjo D. Adomaitis. – Buvo aišku, kad tų tritaškių bus. Tai yra jų gynybos stilius, tai yra trenerio Andrejaus Urlepo sprendimas.“

Sostinėje vykusiame mače su „Neptūnu“ reikalus aikštelės šeimininkai irgi išsprendė ketvirtajame kėlinyje.

Po trijų ketvirčių klampiose rungtynėse pirmavo klaipėdiečiai – 40:38, tačiau „Rytas“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 22:4.

Derekas Needhamas pelnė dvitaškį, Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 5 taškus. „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis susilaukė techninės pražangos, kurią baudos metimu pavertęs M. Girdžiūnas greitai pridėjo ir dar vieną tritaškį – 40:49.

Minutės pertraukėlė „Neptūno“ nepažadino – D. Needhamas pataikė tritaškį, Arciomas Parachouskis pridėjo dvitaškį su pražanga, o „Ryto“ persvara greitai šoko iki į viršų – 60:44.

„Ketvirtame kėlinyje viskas prasidėjo nuo geros gynybos. Perėmėme keletą kamuolių, gerai spaudėme varžovus. Svarbu yra balansas – pirmoje pusėje turėjome problemų priimdami sprendimus puolime. Svarbiausia, kad likome susikoncentravę ir vykdėme savo planą gynyboje visų rungtynių metu“, – teigė D. Adomaitis.

„Neptūno“ tritaškiai Kėdainiuose. Uostamiesčio ekipa į Vilnių atvyko po pergalės Kėdainiuose, kuomet praėjusį pirmadienį 78:70 pranoko „Nevėžį“ (4-23).

Pergalingame mače „Neptūnas“ varžovams atseikėjo 12 tritaškių, visus per pirmuosius tris kėlinius, bei šitaip pakartojo komandos geriausią šio sezono rezultatą.

Vis dėlto puikus pataikymas iš toli ir greitai susikrauta didžiulė persvara lengvo mačo Kazio Maksvyčio auklėtiniams nedavė.

Trečiojo kėlinio viduryje, po Simo Galdiko dvitaškio, svečiu iš uostamiesčio pranašumas pasiekė rekordinę 18 taškų ribą (59:41), tačiau galingai lemiamą ketvirtį pradėjęs „Nevėžis“ ėmė sparčiai artėti. Po Adonte Parkerio dvitaškio komandas teskyrė vos 2 taškai – 72:70.

Taškų badą „Neptūno“ ekipoje nutraukė dvitaškį pelnęs Paulius Dambrauskas, pelnęs dvitaškį. Dvi taiklias pridėjo Gytis Masiulis, o mačo nugalėtojas tapo aiškus.

„Buvome susikrovę persvarą, bet viską pagadino ketvirtas kėlinys, – po mačo dėstė K. Maksvytis. – Turbūt atsipalaidavome, ypatingai gynyboje. Leidome varžovams pajusti žaidimą ir grįžti į rungtynes. Vos neprisižaidėme, gerai, kad pavyko rungtynes permušti į savo pusę ir laimėti tašką.“

Įspūdingas „Pieno žvaigždžių“ išsigelbėjimas. „Nevėžio“ pralaimėjimas „Neptūnui“ nebuvo vienintelė Kėdainių ekipos nesėkmė praėjusią savaitę.

Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai Pasvalyje išbarstė galingą persvarą bei 85:91 pripažino „Pieno žvaigždžių“ (16-11) pergalę.

Tai buvo jau 9-oji kėdainiečių nesėkmė iš eilės, po kurios „Nevėžio“ šansai pasiekti atkrintamąsias tapo minimalūs. Kėdainių komanda per likusias 9 rungtynes turės panaikinti 5 pergalių skirtumą.

Puikiai rungtynes pradėjęs „Nevėžis“ antrojo kėlinio pradžioje jau turėjo 17 taškų persvarą (36:19), tačiau aikštelės šeimininkai atsilikimą mažinti ėmė nedelsiant.

Iki ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždžių“ deficitas sumenko iki 5 taškų (44:49), o trečiajame ketvirtyje Gedimino Petrausko kariauna išsiveržė į priekį.

Lemiamą smūgį pasvaliečiai sudavė lemiamame kėlinyje, kuomet spurtavo 16:3.

„Tinka tas pasakymas, kad džiaugiamės pergale, bet ne žaidimu. Tikėjomės rimtos kovos, sakėme, kad negalime žiūrėti į turnyrinę lentelę, nes „Nevėžis“ žaidžia gerai. Rungtynes turėjome pradėti nuo gynybos, bet gavosi atvirkščiai“, – sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris G. Petrauskas.

Svarbi „Dzūkijos“ pergalė Šiauliuose. „Betsafe–LKL“ čempionate ryškėja būsimi atkrintamųjų varžybų dalyviai. Rekordus mušusio Keremo Kanterio vedina „Dzūkija“ (9-18) svečiuose 110:97 parklupdė lentelės kaimynę „Šiaulių“ (5-22) ekipą bei taip įtvirtino savo poziciją 8-oje vietoje.

Apie atkrintamąsias svajojantys šiauliečiai per likusias 9-erias rungtynes privalės panaikinti 4 pergalių atotrūkį. Misija – labai sudėtinga, nes per pirmuosius 27 šio sezono mačus „Šiauliai“ laimėjo vos 5 kartus.

Įspūdingą puolimą demonstravę dzūkai svečiuose surinko net 110 taškų bei pakartojo „Pieno žvaigždėms“ priklausantį sezono rekordą.

Ne vieną rekordą mušęs K. Kanteris pelnė 35 taškus (antras rezultatas šį sezoną lygoje), atkovojo 11 kamuolių (asmeninis rekordas) ir surinko 41 naudingumo balą (sezono rekordas).

„Sunku iškart suvokti, kodėl rungtynės nuo pat pradžių ne taip pakrypo. Nebuvo įtampos, kad tai svarbus mačas, kad jie yra super žaidėjai, kurių negalima uždengti.

Nesuprantu, kodėl buvo tokia pasyvi gynyba, jokios atsakomybės. Nesusiklostė mačas taip, kaip norėjome: tiek kamuolių nepralaimėjome nei „Žalgiriui“, nei „Rytui“, nei kokiai kitai komandai“, – po mačo sakė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika.

Prienuose dominavęs Martinas Gebenas. Utenos „Juventus“ (11-16) išvykoje 82:69 pranoko Prienų „Skycop“ (9-18) bei įvirtino savo poziciją 6-oje vietoje čempionate.

Dar vieną ryškų pasirodymą surengė trečias naudingiausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas Martinas Gebenas (vid. 15,2 naud. bal.).

„Žalgiriui“ priklausantis centras per 23 minutes pelnė 22 taškus (7/8 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 3 metimus, dukart suklydo bei surinko 26 naudingumo balus.

M. Gebenas užfiksavo asmeninius rekordus pelnytų taškų bei efektyvumo balų grafose, nors dvikovoje Prienuose rungtyniavo vos tris kėlinius.

Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos „Juventus“ pranašumas siekė 4 taškus (70:66), tačiau tuomet uteniškiai spurtavo 7:0 bei iškovojo pergalę - Gytis Radzevičius pataikė baudos metimą, Marius Runkauskas įsūdė tritaškį, tolimą metimą pridėjo ir Arvydas Šikšnius – 77:66.

„Vyrai įsiklausė į tai, ką šiandien turėjome padaryti. Jei su Pasvaliu praėjome šalia rungtynių, tai šį kartą to visiškai nebuvo, atlikome teisingą darbą. Vienas pagrindinių faktorių buvo gynyba, akcentavau, kad tai tarsi atkrintamųjų rungtynės“ – po pergalės sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

„Pirmas kartas“. „Lietuviai – atsipalaidavę, atviri žmonės. Pirmas kartas, kai atvykau čia, buvo puiki patirtis“, – 2015-uosius prisiminė Jerai Grantas.

Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas antrą kartą karjeroje žaidžia su mėlynaisiais „Neptūno“ marškinėliais.

Šį sezoną į uostamiestį jis grįžo po vienų metų pertraukos. 2015-2017 m. „Neptūnui“ atstovavęs amerikietis prisiminė pirmą kartą, kai nusprendė atvykti į Lietuvą, o labiausiai iš karjeros etapo čia jam įsiminė pasipiršimas draugei LKL finalo serijos metu.

Pažintis su Arminu Urbučiu. Nors „Šiaulių“ kapitono Armino Urbučio pagrindinės užduotys aikštelėje yra ginti savo krepšį nuo varžovų, tačiau savo namų duris LKL TV kūrybinei grupei jis atvėrė mielai. Čia savo dėmesį iškart pradėjo rodyti ir keturkojai kauniečio augintiniai.

„Augant tėvai visada turėjo šunį, tad pats nuo mažens norėjau bokserio ar vokiečių aviganio. Rungtyniaudamas Italijoje gavau progą įsigyti augintinį ir štai, jau devyneri metai, viskas gerai“, – pokalbį pradėjo A. Urbutis.

Nors krepšininką karjeros metu lydėjo keturkojai draugai, tačiau aukštaūgis pripažino – neretai keičiant klubus kyla ir sunkumų, tačiau juos atsveria pozityvūs dalykai.

„Labai nepatinka tas skubėjimas, bėgiojimas, tiesiog vargina. Su metais daiktų vis daugėja, turi su savimi visur juos gabentis, tačiau visa kita lyg ir neblogai. Smagu kartais pakeisti vietą, susipažinti su naujais žmonėmis“ – kalbėjo šiauliečių kapitonas.

„Teisėjo švilpukas“. Šį sykį įtrauktas ir momentas, sulaukęs Prienų „Skycop“ komandos pasipiktinimo per rungtynes su Vilniaus „Rytu“. Šiais pateiktais epizodais siekiama šviesti krepšinio visuomenę apie taisyklių traktavimus ir paaiškinti teisėjų sprendimus.

Visus epizodus atrenka ir juos aiškina LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

1 momentas: ar pagrįstai skirta techninė pražanga už vaidybą? („Lietkabelis“ – „Dzūkija“)

Po netaiklaus varžovų metimo kamuolį atkovoję „Dzūkijos“ žaidėjai skuba į puolimą. Bėgdamas paskui „Dzūkijos“ žaidėją Nr. 5 (S. Babarauską) jį už rankos ir marškinėlių trukteli žaidėjas Nr. 24 (M. Čakarevičius).

Išsivaduodamas iš varžovo S. Babrauskas demonstratyviai sumosuoja rankomis. Tai pastebi „Lietkabelio“ krepšio link bėgantis teisėjas ir už vaidybą skiria S. Babrauskui techninę pražangą.

Teisėjas nepastebėjo M. Čakarevičiaus pražangos ir neteisingai nubaudė S. Babrauską.

2 momentas: atakos trukmės pažeidimas ar užribis? („Lietkabelis“ – „Dzūkija“)

Žaidėjas Nr. 5 (S. Babrauskas) meta į krepšį likus kiek daugiau nei 2 sek. iki atakai skirto laiko pabaigos. Kamuolys neliečia lanko, jo siekti bando žaidėjas Nr. 2 (I. Iroegbu) ir žaidėjas Nr. 25 (K. Kanteris), tačiau jie kamuolio neapvaldo.

Kamuoliui nukritus ant grindų aidi atakos trukmės laikmačio signalas ir po to žaidėjas Nr. 66 (P. Valinskas) pamuša kamuolį į užribį.

Besigynusios komandos žaidėjas (P. Valinskas) dar nebuvo pilnai apvaldęs kamuolio, todėl ignoruoti atakos trukmės signalo negalima. Tarpusavyje pasitarę arbitrai teisingai nusprendė fiksuoti atakos trukmės pažeidimą.

3 momentas: ar buvo prasižengta? („Skycop“ – „Rytas“)

Kairiąja ranka perimdamas „Ryto“ žaidėjui Nr. 14 (M. Echodui) perduotą kamuolį, „Skycop“ žaidėjas Nr. 10 (V. Lipkevičius) dešiniąja ranka prilaiko varžovą, sugriebęs jį už marškinėlių. Pražanga V. Lipkevičiui – teisingas arbitro sprendimas.