Estijos ekipą palaužęs „Neptūnas“ žais V. Garasto taurės finale

2017-09-16

Namuose žaidusi Klaipėdos „Neptūno“ ekipa palaužė Estijos pirmenybių bronzos medalininkus Tartu „Rock“ krepšininkus ir prasibrovė į Vlado Garasto taurės turnyro finalą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 81:79 palaužė rungtynių pabaigoje intrigą sugrąžinusius estus.

„Neptūno“ komandą į pergalę vedė Juanas Palaciosas, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, Renaldas Seibutis pridėjo 15 taškų, Laimonas Kisielius surinko 11 taškų.

Estų ekipos gretose išsiskyrė 25 taškus pelnęs Steve Cookas ir 15 taškų surinkęs Janaras Talts.

„Neįmetėme nė vieno iš 11 mestų tritaškių, tačiau sugebėjome laimėti. Nepasakyčiau, kad metėme iš blogų padėčių, tiesiog nepataikėme. Jei būtų pavykę taikliau atakuoti krepšį, akyčiau, kad puolimas visai geras, tačiau netenkino gynyba, ypač antroje rungtynių pusėje. Varžovams per trečią ir ketvirtą kėlinius leidome pelnyti 46 taškus ir sugrįžti į rungtynes. Dar mums tikrai yra ką koreguoti ir taisytis“, - po rungtynių kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Mačą sėkmingiau pradėję neptūniečiai susikrovė septynių taškų pranašumą (10:3), tačiau pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (18:18). Iki ilgosios pertraukos aikštelės šeimininkai dar kartą nutolo (42:33).

Trečiajame ketvirtyje svečiai iš Estijos praktiškai visai sumažino skirtumą ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo vos trijų taškų deficitą (55:58). Ketvirtajame kėlinyje „Rock“ ekipa priartėjo iki vieno taško (74:75), tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidęs „Neptūnas“ šventė pergalę (81:79).

Neptūniečiai Vlado Garasto turnyro finale sekmadienį nuo 15 val. „Švyturio“ arenoje susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu“.