21 taško persvarą išbarstę „Šiauliai“ įveikė „Vytautą“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-09-24

Pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo antroje mačo dalyje strigusi „Šiaulių“ ekipa.

Antano Sireikos auklėtiniai išbarstė 21 taško pranašumą, prametė 6 lemiamus baudos metimus, bet 61:59 įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą.

Abi komandos tragiškai mėtė tolimus metimus – „Vytautas“ pataikė vos 4 tritaškius iš 29 bandymų, o tuo tarpu „Šiauliai“ realizavo tik 2 tolimus metimus iš 19 mėginimų.

„Labai gaila, jog pralaimėjome šias rungtynes. Kiekvienas mačas, ypač namuose, yra svarbus, todėl liūdna, kad neišnaudojome progos“, – po susitikimo optimizmu netryško prieniškių strategas Virginijus Šeškus.

Fantastiškai „Šiaulių“ ekipoje rungtyniavo Laurynas Birutis, surinkęs dvigubą dublį – jaunasis talentas pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. 16 taškų taip pat pridėjo Arminas Urbutis.

„Džiaugiuosi, kad laimėjome. Aš žaidėjams sakiau, jog geriau blogai žaidžiant laimėti, nei gerai žaidžiant pralaimėti“, – ironizavo šiauliečių vyriausiasis treneris A. Sireika.

„Vytauto“ komandoje net keturi žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tadas Klimavičius surinko 14, Tomas Dimša 11, o Eigirdas Žukauskas ir Bradas Tinsley – po 10 taškų.

Katastrofiškai rungtynes pradėjęs „Vytauto“ klubas jau po pirmojo kėlinio turėjo 15-os taškų deficitą (11:26). Pirmus 12 tolimų metimų prametusių aikštės šeimininkų situacija nepagerėjo ir prieš ilgąją pertrauką – 22:41.

„Jeigu taip žaisime visada, žiūrovai pradės iš viso neiti į rungtynes, – pirmąją mačo dalį komentavo V. Šeškus. – Negalima taip žaisti pirmą rungtynių pusę. Baisu. Aš būčiau atsistojęs ir išėjęs.“

Trečiajame kėlinyje T. Klimavičiaus vedami prieniškiai sumažino atsilikimą (39:51). Susiėmę „Vytauto“ krepšininkai sugrąžino intrigą mačo pabaigoje, tačiau pergalei iškovoti laiko pritrūko – 59:61.