Lemiamame ketvirtyje atsilaikę „Šiauliai“ įveikė „Juventus“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-09-26

Antrajame kėlinyje 13 taškų turėtą pranašumą iššvaistę „Šiaulių“ krepšininkai iš rankų pergalės nepaleido.

Lemiamas dešimt minučių sėkmingiau sužaidę šiauliečiai 82:73 įveikė po ilgosios pertraukos intrigą sugrąžinusią Utenos „Juventus“ ekipą.

Uteniškiams tai buvo jau trečiasis pralaimėjimas iš eilės – prieš tai nusileista Panevėžio „Lietkabeliui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“.

„Donatas Sabeckis kol kas aikštelėje jaučiasi drąsiausiai. Visgi, pirmiausiai jis turi sulaukti komandos draugo perdavimo, – apie komandos lyderį D. Sabeckį kalbėjo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapęs D. Sabeckis per 34 minutes pelnė 15 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

„Manau, kad žingsnis po žingsnio galėsiu panaudoti visus 12 žaidėjų. Neišleidau Giedriaus Stankevičiaus, tai ėjau atsiprašyti. Yra dvylika žaidėjų ir visais reikia pasitikėti.“,– apie savo auklėtinius teigė A. Sireika.

Namuose žaidusių „Šiaulių“ gretose išsiskyrė Nicholas Zeisloftas, įmetęs 17 taškų, Arminas Urbutis pridėjo 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, Laurynas Birutis pelnė 13 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

„Šiandien padarėme ir gerų, ir blogų dalykų, tačiau likome kartu sunkiomis akimirkomis ir laimėjome kaip komanda, – po pergalės teigė vienas rezultatyviausių „Šiaulių“ žaidėjų Arminas Urbutis. – Man patinka žaisti su žaidėjais, kurie nori mokytis ir dirbti.“

„Juventus“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Laronas Dendy, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. Dovis Bičkauskis pridėjo 14 taškų, Laurynas Samėnas – 12.

„Didžiausia problema tai, jog neišpildėme to, ką treneris liepė, ką buvome sutarę.“, – teigė uteniškių gynėjas Dovis Bičkauskis.

Antrąjį kėlinį spurtu 17:4 pabaigę „Šiaulių“ krepšininkai po pirmosios rungtynių dalies turėjo 13 taškų pranašumą (45:32).

Po ilgosios pertraukos viskas pasikeitė į kitą pusę – ketvirtį rezultatu 22:12 laimėję „Juventus“ krepšininkai prieš paskutines dešimt minučių turėjo vos 3 taškų deficitą (54:57).

„Trečiasis kėlinys buvo toks kokias norime matyti visas rungtynes, – kalbėjo uteniškių strategas Gediminas Petrauskas. – Bet to neužtenka, reikia žaisti visus keturis kėlinius.“

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes komandas skyrė vos 5 taškai (74:69). Visgi, 8 iš eilės taškais atsakę „Šiauliai“ nutolo iki turėtos rekordinės 13 taškų persvaros (82:69) ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 82:73.