„Lietkabelis“ lieka čempionato viršūnėje

Autorius: LKL.LT
2017-10-01

Panevėžio „Lietkabelis“ į „Betsafe–LKL“ lyderių mūšį žengs taip ir nepatyręs pralaimėjimo kartėlio.

„Lietkabelis“ iškovojo ketvirtą pergalę šį sezoną 85:73 (25:23, 15:9, 20:17, 25:24) pranokęs galingai sezoną pradėjusius „Šiaulius“.

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse lieka dvi nepralaimėjusios komandos – „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Jos akis į akį stos jau trečiadienį Panevėžyje.

„Pirma, noriu pakviesti aistruolius į rungtynes ir palaikyti mus kaip įmanoma garsiau, – žvelgdamas į trečiadienio rungtynes kalbėjo „Lietkabelio“ treneris Artūrs Štalbergs. – „Neptūnas“ yra talentinga komanda, jau analizavome ją ir dabar turime dvi dienas pasirengti geroms rungtynėms.“

„Lietkabelis“ buvo laikomas rungtynių su „Šiauliais“ favoritu ir neleido svečiams pirmauti nė karto.

Vis dėlto „Šiauliai“ nebuvo lengvas riešutėlis. Antrojo kėlinio pradžioje komandas skyrė tik du taškai, tačiau tuomet Darjušas Lavrinovičius pataikė dvitaškį, Adas Juškevičus – tritaškį, o sėkmingą atkarpą dviem taikliomis baudomis baigė Kšištofas Lavrinovičius.

„Lietkabelis“ atitrūko 35:27 ir daugiau nebesigręžiojo.

„Šiauliams“ koją kišo tritaškiai metimai – per antrą kėlinį pramesti visi penki, o rungtynes svečiai baigė pataikę vos 5 metimus iš 23, „Lietkabelis“ pataikė net 13 tolimų metimų iš 31.

„Pritrūko griežtesnio žaidimo ir ginantis, ir puolant, – įsitikinęs „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika. – Ir per pertrauką akcentavau, kad turime kautis dėl kamuolių. Pritrūko vyriškumo.“

„Šiaulių“ amerikietis Nickas Zeisloftas prametė visus 4 tritaškius, pataikė vos vieną metimą iš 9 ir paliko aikštę net su -7 naudingumo balais.

„Vienas pagrindinių tikslų buvo sustabdyti varžovų snaiperį Zeisloftą ir jis pelnė tik du taškus, atlikome puikų darbą“, – džiaugėsi „Lietkabelio“ treneris.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui „Šiauliai“ po Donato Sabeckio dvitaškio priartėjo iki 7 taškų (53:60), bet atkarpą 14:2 laimėjęs „Lietkabelis“ atitrūko nebepavejamai.

K. Lavrinovičius buvo geriausias – pelnė 13 taškų. A. Juškevičius, Žanis Peineris ir Gary Taltonas pridėjo po 11 taškų, Gintaras Leonavičius surinko 9.

„Lietkabelis“ yra kaip rubiko kubas – kad ir iš kurios pusės žiūrėsi, yra vienodas, – varžovus vaizdžiai apibūdino „Šiaulių“ treneris A. Sireika. – Jie turi ir metikų, gali žaisti antra sudėtimi, gali žaisti aukštesniais žmonėmis – jie visi pavojingi.“

„Šiauliams“ 15 taškų pelnė Vytautas Šarakauskas, 11 – Rytis Pipiras, po 10 – Arminas Urbutis ir Šarūnas Beniušis.

„Šiauliai“ lieka penkti turnyro lentelėje – per keturis turus laimėjo du sykius.