„Lietuvos rytas“ 30-ies taškų persvara sutriuškino „Šiaulius“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-10-21

Komandiškai žaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ antrą kartą sezone peržengė 100 taškų ribą ir iškovojo šeštąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai be didesnio vargo 101:71 susidorojo su „Šiaulių“ ekipa.

„Lietuvos ryto“ komandoje net aštuoni iš devynių rungtyniavusių žaidėjų surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.

„Džiaugiuosi, kad mūsų komandos forma gerėja, - po pergalingų rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis. – Gerai kovojome, protingai žaidėme puolime, išsimetėme gerus metimus.“

Tuo tarpu rezultatyviausiai žaidė Travisas Petersonas ir Rokas Giedraitis, abu pelnę po 17 taškų. Mindaugas Lukauskis ir Loukas Mavrokefalidis pridėjo po 14, o Roberto Carterio sąskaitoje buvo 13 taškų.

Šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pasiekė Marcas Carteris, komandos draugams tiksliai kamuolį perdavęs 13 kartų.

„Jis parodė savo potencialą, kad jis gali žaisti, kaip mes norime, – gerą savo auklėtinio M. Carterio pasirodymą komentavo R. Kurtinaitis. – Jis su kiekvienomis jaučiasi užtikrinčiau.“

„Šiaulių“ ekipoje išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Laurynas Birutis – 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Donatas Sabeckis ir Nicholas Zeisloftas atitinkamai pelnė po 15 ir 12 taškų.

„Tai buvo akivaizdus pavyzdys, kad mes galime susikauti su „Lietuvos rytu“, - kalbėjo „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika. – Visgi, reikia iš tikrųjų kautis, ne tik tai galvoti, jog galime.“

Pirmąsias šešias minutes „Šiauliai“ su „Lietuvos rytu“ žaidė apylygiai (17:17). Vis dėlto, ketvirtį atkarpa 10:3 baigė vilniečiai (27:20). Antrajame kėlinyje svečiai tik dar labiau didino deficitą, kol šis pasiekė 12-os taškų ribą – 45:33.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ įjungė aukštesnę pavarą – per trečiąjį kėlinį pelnė net 34 taškus ir prieš lemiamą ketvirtį viskas jau buvo aišku (79:51). Likusios dešimt minučių tebuvo formalumas ir užtikrintą pergalę švenė vilniečiai – 101:71.