Tik trys iš dešimties „Betsafe–LKL“ komandų šią savaitę iš šalies stebės nacionalinių rinktinių batalijas dėl vietos 2019-ųjų pasaulio čempionate.

Net septyni klubai palaikys savo žaidėjus, kurie iškviesti į rinktines.

Pirmadienį prasidėjo FIBA skelbiama pertrauka nacionaliniuose čempionatuose, nes visuose žemynuose prasideda kova dėl vietos pasaulio pirmenybėse.

Tai FIBA naujovė – iki šiol rinktinės žaisdavo tik vasaromis.

Dėl to septyni „Betsafe–LKL“ klubai turėjo išleisti žaidėjus į nacionalines rinktines. Nepaliesti liko tik Alytaus „Dzūkija“, Kėdainių „Nevėžis“ ir Kauno „Žalgiris“ – čempionas dėl dalyvavimo Eurolygoje atsisakė išleisti žaidėjus, Eurolyga nepakluso FIBA ir vykdys varžybas nepaisant nacionalinių komandų kovų.

Septyni „Betsafe–LKL“ klubai, kurių žaidėjai gins nacionalinių komandų garbę:

Panevėžio „Lietkabelis“: Adas Juškevičius, Kšištofas Lavrinovičius ir Vaidas Čepukaitis (visi – Lietuva), Žanis Peiners (Latvija).

Klaipėdos „Neptūnas“: Renaldas Seibutis, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius (visi – Lietuva).

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: Viačeslavas Bobrovas (Ukraina), Nikita Balašovas (Rusija), Artūrs Ausėjs (Latvija).

Vilniaus „Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis (Lietuva).

„Šiauliai“: Laurynas Birutis (Lietuva).

Utenos „Juventus“: Maksymas Kornijenka (Ukraina).

Prienų–Birštono „Vytautas“: Denysas Lukašovas (Ukraina).

Rinktinės per šį FIBA langą sužais po dvejas rungtynes. Lietuviai ketvirtadienį rungtyniaus Kosove, o sekmadienį Klaipėdoje – su Lenkija.

Artimiausios „Betsafe–LKL“ rungtynės vyks lapkričio 29 dieną: Kėdainių „Nevėžis“ namie priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“, šis susitikimas atkeltas iš 6-ojo čempionato turo, nes „Nevėžis“ negalėjo rungtyniauti dėl dalyvavimo FIBA Europos taurės turnyre.