A. Einikio geriausias sezono mačas atnešė pergalę „Neptūnui“ prieš „Pieno žvaigždes“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-12-23

Net 22 taškų deficitą lemiamame kėlinyje panaikinęs Klaipėdos „Neptūnas“ įsirašė tryliktąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Lemiamomis akimirkomis Aido Einikio ir Lauryno Beliausko vedini Kazio Maksvyčio auklėtiniai 92:86 parklupdė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Trečiojo kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai turėjo 22 taškų pranašumą (69:47). Visgi tris tolimus metimus pataikiusio jaunojo A. Einikio inicijuotas „Neptūno“ spurtas 29:6 leido įpusėjus ketvirčiui išsiveržti į priekį (76:75).

„Einikis pavogė Kalėdas iš Pasvalio“, – juokėsi T. Rinkevičius.

Prasidėjus prieš paskutinei minutei klaipėdiečiai turėjo vos vieno taško persvarą (82:81), tačiau tada po tolimą metimą pridėjo A. Einikis ir L. Beliauskas (88:81), taip panaikindami pasvaliečių viltis iškovoti pergalę.

„Visas rungtynes galima apibūdinti vienu posakiu – Einikis pavogė Kalėdas iš Pasvalio, – po pergalės šmaikštavo „Neptūno“ trenerio asistentas Tomas Rinkevičius. – Rungtynes pradėjome ne taip, kaip buvome susitarę. Antrojoje mačo pusėje atsirado agresyvumas tiek gynyboje, tiek puolime.“

Legendinio Gintaro Einikio sūnus A. Einikis sužaidė asmeniškai geriausias rungtynes šįmet. Šiame sezone per 5 rungtynes pelnęs vos 3 taškus, A. Einikis šiame mače pasižymėjo net 12 taškų.

14 taškų pelnęs ir tiek pat naudingumo balų surinkęs Laurynas Beliauskas pagerino šio sezono asmeninius rekordus.

„Jauni žaidėjai antrojoje rungtynių pusėje labai sėkmingai įsijungė į žaidimą, – gerą jaunųjų auklėtinių žaidimą komentavo T. Rinkevičius. – Būtent jie ir nulėmė esminį mačo lūžį.“

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Juanas Palaciosas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 15 kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 34 naudingumo balus.

„Ketvirtajame kėlinyje komanda sugriuvo“, – kalbėjo G. Petrauskas.

„Neptūno“ ekipoje Renaldas Seibutis pridėjo 18 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, Laimonas Kisielius įmetė 9 taškus, Edgaras Želionis (7 atk. kam.) ir Simas Galdikas surinko po 8 taškus.

Pieno žvaigždžių“ gretose Artūrs Ausėjs pelnė 13 taškų, Viačeslavas Bobrovas ir Steponas Babrauskas (6 atk. kam.) įmetė po 12 taškų, Ryanas Andersonas pridėjo 11 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

„Tris kėlinius žaidėme gerai. Atrodė, jog vykdėme viską, ką buvome susitarę, – po pralaimėjo teigė „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas. – Paskutinį ketvirtį pralaimėjome 24 taškais. Net sunku tai paaiškinti.“

Per pirmąsias 15 minučių nei viena komanda neturėjo didesnio nei penkių taškų pranašumo (31:27), tačiau prieš ilgąją pertrauką sėkmingiau rungtyniavusi „Pieno žvaigždžių“ ekipa turėjo 13 taškų persvarą (43:30).