„Šiauliai“ nugalėjo „Vytautą“ ir pateko į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą

Autorius: E. Kirvelaitis
2018-01-02

„Šiauliai“ iškovojo šeštąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate ir užsitikrino vietą SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Antano Sireikos auklėtiniai namuose 79:73 palaužė iki galo kovojusią Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą ir nustūmė pastarąją į turnyrinės lentelės dugną.

Po šio svečių pralaimėjimo paaiškėjo, kad prieniškiai, kartu su Kėdainių „Nevėžio“ klubu liko už SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro borto.

„Paprasta frazė – geriau blogai žaidžiant laimėti nei gerai žaidžiant pralaimėti“, – pergale džiaugėsi A. Sireika.

Karjeros rezultatyvumo rekordą „Betsafe–LKL“ čempionate pakartojo Laurynas Birutis. Aukštaūgis pelnė 20 taškų, sugriebė 7 atšokusius kamuolius bei surinko 26 naudingumo balus.

Arminas Urbutis pridėjo 18 taškų,  Nickas Zeisloftas – 13, o Donatas Sabeckis surinko 7 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

„Vytauto“ ekipoje keturi žaidėjai peržengė dviženklę taškų ribą – Regimantas Miniotas pelnė 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Justas Sinica ir gimtadienį šventęs Tomas Dimša surinko po 14 taškų, o Edvino Šeškaus sąskaitoje buvo 11 taškų.

Abi komandos rungtynes pradėjo nerezultatyviai, o po pirmojo kėlinio trijų taškų persvara pirmavo „Šiauliai“ (16:13). Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai pradėjo žaisti per priekinę liniją ir tai davė vaisių – prieš ilgąją pertrauką šiauliečiai susikrovė jau 15-os taškų pranašumą – 38:23.

„Labai intensyviai ieškome penktojo numerio, – spragą po krepšiu pripažino „Vytauto“ varininkas Virginijus Šeškus. – Šiai minutei, šiai sekundei mums bet koks žmogus stipresnis, gali būt jis belekoks, kad ir dviejų metrų, mums būtų aukso vertės.“

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ apsukų nesumažino ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 17-a taškų (59:42). Ketvirtajame kėlinyje susiėmęs „Vytautas“ buvo sumažinęs atsilikimą iki 6 taškų (71:77), tačiau pavyti varžovus laiko nepakako ir pergalę šventė „Šiauliai“ – 79:73.