Solidus B. Udriho debiutas ir G. Masiulio rekordai nukalė „Žalgirio“ pergalę

2018-01-07

Kauno „Žalgirio“ (16-2) naujokas Benas Udrihas galingai debiutavo „Betsafe–LKL“ čempionate bei atvedė savo komandą į pirmąją pergalę 2018-aisiais metais.

Viso susitikimo metu užtikrintai žaidę žalgiriečiai savo žiūrovų akivaizdoje 94:68 (23:15, 23:22, 26:10, 22:21) sutriuškino turnyrinės lentelės apačioje liekantį Kėdainių „Nevėžį“ (4-14).

„Svarbiausia, kad žaidėme visi ir visi prisidėjo. Jaunimas irgi gavo progą pasijusti žaidėjais. Labai geras vakaras“, – po mačo džiaugėsi Šarūnas Jasikevičius.

„Po išvykos į Belgradą sužaidėme gana solidžiai, kaip ir norėjome. Svarbiausia, kad žaidėme visi ir visi prisidėjo. Jaunimas irgi gavo progą pasijusti žaidėjais. Labai geras vakaras“, – po mačo džiaugėsi Šarūnas Jasikevičius.

„Betsafe–LKL“ lyderiai ir čempionų titulą ginantys kauniečiai šiame susitikime vertėsi be Pauliaus Jankūno, kuriam buvo suteikta poilsio.

Kapitoną sėkmingai pavadavo Gytis Masiulis, kuris per 28 minutes įmetė 19 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/10 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą. Puolėjas užfiksavo asmeninius rezultatyvumo, atkovotų kamuolių ir naudingumo rekordus „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

B. Udrihas pirmosiose savo rungtynėse Lietuvoje per 24 minutes pelnė 18 taškų (2/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/2 baudos) bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

19-mečio lietuvio ir 35-erių slovėno tandemo vedamas „Žalgiris“ į priekį pradėjo bėgti pirmojo kėlinio pabaigoje, kai B. Udriho 8 taškai padėjo spurtuoti 12:4 bei atitrūkti 23:15. G. Masiulis šiame kėlinyje metė net 10 baudų metimų, iš kurių pataikė 6.

Antrajame ketvirtyje dėjimų šou pradėję šeimininkai ėmė dėti pamatus pergalei. Po efektingų Brandono Davieso ir Aarono White‘o skrydžių skirtumas tapo dviženkliu – 33:19.

Nors prieš pat ilgąją pertrauką Ramūno Cvirkos auklėtiniai trumpam buvo priartėję 37:43, trečiajame kėlinyje įsisiautėjęs „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 25:5 bei įgijo rekordinę persvarą 68:42.

Paskutiniajame kėlinyje abejonių dėl nugalėtojų jau nebuvo, o žaidimo kontrolės iš savo rankų nepaleidę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai tęsė varžovų triuškinimą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

„Margiris dar nežino mūsų žaidimo, jam sunku žaisti įžaidėjo pozicijoje, bet jis išmoks ir pripras. Tadas kartais priima klaidingus sprendimus ir nejaučia žaidimo. Tai yra nepatyrimas“, – kalbėjo R. Cvirka.

Nugalėtojams taškus rinko visi 12 ant parketo pasirodę žaidėjai. Tuo metu 20 taškų įmetusio Vladislavo Koreniuko vedamas Kėdainių klubas stokojo jaunųjų savo talentų Tado Sedekerskio ir Margirio Normanto indėlio. Pirmasis pelnė 6, o antrasis – vos 1 tašką.

„Žalgiris“: Gytis Masiulis 19 (11 atk. kam.), Beno Udrihas 18, Axelis Toupane‘as, Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White‘as po 10, Paulius Valinskas 7.

„Nevėžis“: Vladislavas Koreniukas 20 (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 11, Jamesas Woodardas 9, Mauro Veljačičius ir Gintautas Matulis po 7.