Dramatišką kovą Panevėžyje vainikavo „Lietkabelio“ pergalė prieš „Žalgirį“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-05-31

„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato finalo serijoje – lygybė. Kazio Maksvyčio treniruojami Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai namuose po dramatiškos 86:83 (18:25, 20:16, 19:23, 29:19) įveikė Kauno „Žalgirio“ ekipą.

Trečiosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos birželio 3 dieną, 17:00 valandą, Kaune.

Startas. Pauliaus Jankūno vedamas „Žalgiris“ rungtynes pradėjo susikraudamas septynių taškų pranašumą (2:9). Likus daugiau nei dvidešimt sekundžių iki ketvirčio pabaigos skirtumas išaugo iki devynių taškų (16:25), tačiau kėlinį taikliais baudų metimais užbaigęs Kšyštofas Lavrinovičius kiek priartino „Lietkabelį“ (18:25).

Kova. Dar prieš įpusėjant antrajam ketvirčiui panevėžiečiai sumažino savąjį deficitą iki minimalios ribos (29:30), tačiau penkis iš eilės taškus pelnęs „Žalgiris“ vėl atitolo (29:35). Po dvidešimties minučių komandas skyrė trys taškai (38:41).

Jankūnas. Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgirio“ ekipos kapitonas Paulius Jankūnas pelnė beveik pusę visų komandos taškų – aukštaūgis įmetė 20 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Atkovoti kamuoliai. „Žalgirio“ krepšininkai per pirmąsias dvidešimt minučių tiesiog dominavo po krepšiu – atkovojo net 11 kamuolių daugiau nei „Lietkabelis“ (20 atk. kam. prieš 9 atk. kam.).

Klaidos. Nepaisant geros kovos po krepšiu, kauniečiai per pirmuosius du kėlinius suklydo dvigubai daugiau kartų nei aikštelės šeimininkai (8 klaidos prieš 4).

Atsarginiai. „Lietkabelio“ ekipos žaidėjai pirmojoje rungtynių pusėje pelnė daugiau nei pusę visų komandos surinktų taškų (21 taškai iš 38). Tuo tarpu laikinosios sostinės komandos atsarginiai žaidėjai įmetė vos 9 taškus iš ekipos bendrai pelnyto 41 taško.

Intriga. Prasidėjus trečiajam kėliniui „Žalgiris“ dar kartą truktelėjo į priekį ir padidino persvarą iki devynių taškų (38:47). Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes techninę pražangą užsidirbo kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius (44:49). Nors „Lietkabelis“ netrukus išlygino rezultatą (49:49), tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigęs „Žalgiris“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo septynių taškų pranašumą (57:64).

Finišas. Ketvirtojo kėlinio starte jau „Lietkabelis“ sumažino skirtumą iki dviejų taškų (62:64), tačiau po keleto akimirkų „Žalgiris“ vėl pabėgo (62:69). Visgi, nepasiduodantys panevėžiečiai dar kartą išlygino rezultatą (69:69).

Kulminacija. Likus 120 sekundžių iki rungtynių pabaigos rezultatas vis dar buvo lygus (73:73), tačiau jau kitoje atakoje Lorenzo Williamsas pataikė tritaškį ir pirmą kartą mače išvedė „Lietkabelį“ į priekį (76:73). Edgaras Ulanovas pelnė du taškus (76:75) bei realizavo vieną baudos metimą taip dar kartą atstatydamas lygybę (76:76). L. Williamsas smeigė dar vieną tolimą metimą (79:76), o kitoje aikštelės pusėje jau Kevinas Pangosas įmetė vieną baudos metimą (79:77). Baudų taktiką taikęs „Žalgiris“ likus 11 sekundžių priartėjo iki 1 taško (82:81), tačiau lemiamomis akimirkos klydę kauniečiai nesugebėjo sukurti stebuklo ir pergalę šventė „Lietkabelis“ (86:83).

„Lietkabelis“: B. Madgenas 18 tšk., M. Lukauskis 16 tšk., Ž. Janavičius (6 rez. perd.) 13 tšk., L. Williamsas, D. Lavrinovičius ir K. Lavrinovičius po 9 tšk.

„Žalgiris“: P. Jankūnas (7 atk. kam.) 24 tšk., E. Ulanovas (7 atk. kam.) 21 tšk., K. Pangosas (7 rez. perd.) 13 tšk., A. Milaknis 8 tšk., B. Motumas 7 tšk.