Pirmąją pergalę finalo serijoje iškovojo A. Limos vedamas „Žalgiris“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-05-28

„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato finalo seriją pergale pradėjo Kauno „Žalgiris“. Augusto Limos vedami kauniečiai namuose po įtemptos kovos 73:67 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus.

Kova. Abi komandos rungtynes pradėjo itin intensyviai – įpusėjus pirmajam kėliniui švieslentėje degė lygybė (11:11).

Karys. Įspūdingą pasirodymą pirmajame kėlinyje surengė „Lietkabelio“ puolėjas Mindaugas Lukauskis. Lietuvis pelnė pirmuosius 13 komandos taškų, pataikydamas visus 2 mestus dvitaškius bei 3 tolimus metimus iš 4 bandymų.

Smūgis. Skausmingai po susidūrimo su M. Lukauskiu ant parketo nukritęs Augusto Lima buvo priverstas palikti aikštelę.

Intriga #1. Įtempta kova tęsėsi ir likusioje ketvirčio dalyje – po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos du taškai – 19:17.

Emocijos. Antrajame kėlinyje nesportine pražanga buvo nubaustas Paulius Jankūnas. Tuo pasinaudoję panevėžiečiai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (25:20).

Atitolo. Ketvirčio pabaigoje sėkmingiau sužaidęs „Žalgiris“ prieš ilgąją turėjo 8 taškų pranašumą – 37:29.

Perlaužė. Visą trečiąjį kėlinį varžovus besivijęs „Lietkabelis“ po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai (48:50).

Intriga #2. K. Lavrinovičius ir Brockas Motumas apsikeitė taikliais tolimais metimais, Augusto Lima pridėjo dvitaškį ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo vos 2 taškais – 55:53.

Rekordas. Sezono rungtynes sužaidė A. Lima. Brazilas pelnė 20 taškų (9/11 dvit., 2/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir blokavo vieną varžovo metimą.

Pergalė. Visą ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ buvo besivejančių vaidmenyje, o į visus varžovų bandymus priartėti atsakymus rasdavęs „Žalgiris“ šventė pirmąją pergalę finalo serijoje – 73:67.

Žalgiris“: Augusto Lima 20 tšk., Edgaras Ulanovas 14 tšk., Brockas Motumas 11 tšk., Leo Westermannas (6 atk. kam., 8 rez. perd.) 10 tšk., Antanas Kavaliauskas 9 tšk.

Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis ir Kšištofas Lavrinovičius po 15 tšk., Benas Madgenas 12 tšk., Darjušas Lavrinovičius 9 tšk.