Vilniuje triumfavusiam „Žalgiriui“ iki čempionų titulo trūksta vienos pergalės

2018-06-16

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungusiam ir varžovų šturmą atlaikiusiam Kauno „Žalgiriui“ iki aštuntojo iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionų titulo liko paskutinis žingsnis.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtąjį finalo serijos mačą svečiuose laimėjo 82:78 (23:25, 16:18, 24:9, 19:26) ir prirėmė Vilniaus „Lietuvos rytą“ prie sienos.

Serijoje iki keturių pergalių „Žalgiris“ pirmauja jau 3-1. Penktasis ir galbūt paskutinis susitikimas pirmadienį bus žaidžiamas Kaune.

Vilniuje žalgiriečius į priekį netikėtai vedė vienas geriausių sezono rungtynių žaidęs Benas Udrihas. Sužibėjęs slovėnas pelnė 16 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė taip pat 16 taškų pelnęs Martynas Echodas. Aukštaūgis surinko 26 naudingumo balus.

Iki trečiojo kėlinio vidurio komandos kovojo taškas į tašką. Nors iki pertraukos dažniau priekyje buvo vilniečiai, jiems nė karto nepavyko įgyti didesnio nei 6 taškų pranašumo.

Nepaleidęs varžovų, „Žalgiris“ po pertraukos į priekį šovė pats. Svečiai spurtavo 13:0 ir įgijo dviženklę persvarą 60:47. Žalgiriečiai vien per trečiąjį kėlinį pataikė penkis tritaškius – tiek pat, kiek per visas rungtynes įmetė aikštės šeimininkai.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ dar mėgino kabintis ir priartėjo 59:65, tačiau mesti rimtesnio iššūkio jau nepavyko.

9:2 lemiamu metu spurtavusi Kauno ekipa likus žaisti 4 minutes nutolo 74:61 bei taip beveik užsitikrino pergalę.

Paskutinę minutę Rimo Kurtinaičio kariauna dar sugebėjo ženkliai sumažinti atsilikimą, bet išsigelbėti nebesuspėjo.

„Lietuvos rytas“: Martynas Echodas 16 (26 n.b.), Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis (7 atk. kam., 23 n.b.) po 14, Chrisas Krameris (2/8 metimai, 6 rez. perd.) ir Loukas Mavrokefalidis po 7.

„Žalgiris“: Beno Udrihas 16 (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas, Artūras Milaknis (3/4 trit.) ir Aaronas White‘as po 9.