Sezono rungtynes sužaidęs E. Želionis atvedė „Neptūną“ ant bronzinio „Betsafe–LKL“ pakylos laiptelio

2018-06-17

Edgaras Želionis pasistengė, kad bronzinėje serijoje penktųjų rungtynių neprireiktų. Jo vedama Klaipėdos „Neptūno“ ekipa palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-1.

„Neptūnas“ iškovojo „Betsafe–LKL“ bronzos medalius pirmą kartą nuo 2012-13 metų sezono.

Lėtai pradėjęs, tačiau vėliau įsibėgėjęs „Neptūnas“ 89:78 (12:16; 29:22; 23:18; 25:22) įveikė panevėžiečius ir išvengė penktųjų bronzinės serijos rungtynių.

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs ir „Neptūną“ į pergalę atvedęs E. Želionis šiame susitikime pelnė 27 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Lietkabelio“ ekipą gelbėti bandė Lorenzo Williamsas pelnęs 17 taškų.

„Neptūno“ ekipa rungtynes pradėjo itin prastai ir per pirmas 6 minutes tesukrapštė vos 2 taškus. Vis dėlto geru puolimu nepasižymėjo ir „Lietkabelis“, kuriam pasinaudoti tragišku varžovų pataikymu nepavyko ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 16:12.

Vis dėlto antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė klaipėdiečiai, kurie nesustabdomai atakavo iš trijų taškų zonos ir išsiveržė į priekį 30:23. Vis dėlto Kšištofo Lavrinovičiaus vedamas „Lietkabelis“ iki pertraukos deficitą sumažinti sugebėjo (38:41).

Trečiajame kėlinyje abi ekipos žaidė taškas į tašką, tačiau ketvirčio pabaigoje pradėjo siausti E. Želionis. Iš viso 13 taškų per kėlinį pelnęs aukštaūgis ketvirčio pabaigoje pelnė 9 taškus iš eilės ir pats perlaužė rungtynes. E. Želionio dėka „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 64:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ bandė vytis, tačiau jų pastangos vaisių nedavė. Įpusėjus ketvirčiui po Renaldo Seibučio dvitaškio komandas jau skyrė 10 taškų – 76:66. Per likusį laiką aikštės šeimininkams žymiai sumažinti deficito nepavyko ir bronzos medalius iškovojo uostamiesčio krepšininkai.

Panevėžiečiai lemiamu rungtynių metu turėjo verstis be Donato Tarolio. Vienas „Lietkabelio“ lyderių pirmoje rungtynių dalyje susižeidė kelį ir po pertraukos į aikštę nežengė.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 17, Darjušas Lavrinovičius 13, Kšištofas Lavrinovičius 11, Žanis Peineris 8, Žygimantas Skučas 6.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 27 (31 n.b), Tomas Delininkaitis 17 (5/6 trit.), Jerry Johnsonas 12, Renaldas Seibutis 9, Simas Galdikas 8.