„Šiaulių“ puolėjui Ignui Vaitkui praėjęs sezonas buvo sudėtingiausias karjeroje – Kėdainiuose 2016–2017 metų sezone kojas apšilęs atletas tikėjosi žengti žingsnį į priekį Saulės mieste, tačiau jį stabdė besikartojančios sunkios traumos.

Praėjusio sezono pradžioje I. Vaitkų iš rikiuotės išmušė dešinės kojos raiščių sužeidimas. Po dviejų mėnesių į aikštelę sugrįžęs 25-erių krepšininkas joje praleido vos 4 minutes, priežastis – stresinis pėdikaulio lūžis.

Taip atletas be krepšinio išbuvo keturis mėnesius, tačiau sugrįžimas vėl apkarto. Dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“ jis pelnė 15 taškų, bet rungtynių nebaigė dėl dar vieno patirto stresinio pėdikaulio lūžio.

Tris traumas per sezoną patyręs I. Vaitkus pripažįsta, kad tai buvo psichologiškai sunkūs metai, kuriuos norisi pamiršti ir žiūrėti tik į priekį.

„Metai buvo labai sudėtingi, tačiau viskas praeityje, stengiuosi pozityviai žiūrėti į ateitį, – tinklalapiui LKL.LT sakė 25-erių šiaulietis. – Tai yra geros pamokos, kad į traumas reikia žiūrėti atsakingiau. Galbūt per anksti grįžau į aikštelę, galbūt kažko nebuvau išsityręs iki galo. Buvo neaišku, ar galiu, tačiau dariau, kai negalėjau.

Dabar stengiuosi daugiau investuoti į save, kad žinočiau, kokios problemos yra mano kūne.“

Ignas Vaitkus
Net nesvarsčiau jokių kitų variantų, jau buvau apsisprendęs, kad jei „Šiauliai“ norės – aš tikrai liksiu.

„Šiaulių“ žaidėjas praėjusį „Bestafe–LKL“ sezoną sužaidė viso labo 9-erias rungtynes, per kurias ant parketo praleisdavo po 22 minutes, pelnydavo po 7,6 taško, atkovodavo po 3,6 kamuolio bei rinkdavo po 5 naudingumo balus.

Nepaisant traumomis nusėto sezono, „Šiaulių“ strategui Antanui Sireikai bei klubo vadovams pakako laiko, kad įsitikintų I. Vaitkaus potencialu bei pasiūlytų jam dvejų metų kontraktą.

„Jau man patyrus traumą treneris išreiškė norą, kad aš likčiau. Aš irgi to norėjau, tad ilgai nedvejojau. Norėjau pasirašyti sutartį, pasidaryti gerą reabilitaciją ir ruoštis naujam sezonui.

Net nesvarsčiau jokių kitų variantų, jau buvau apsisprendęs, kad jei „Šiauliai“ norės – aš tikrai liksiu. Manau, kad jų pasiūlyta sutartis yra didelis pasitikėjimas manimi, kurį stengsiuosi pateisinti“, – sakė I. Vaitkus.

Dvejiems metams su žaidėju susisaisčiusi Šiaulių ekipa jam yra numačiusi vieno iš lyderio rolių.

Apie tai po sutarties pasirašymo užsiminė ir klubo vadovas Mindaugas Žukauskas.

„Ignas per 2017–2018 m. sužaistas rungtynes parodė, kad gali būti vienas komandos lyderių. Deja, pilnas traumų sezonas Ignui sutrukdė pilnai atsiskleisti ir parodyti, ką jis iš tikro gali aikštelėje, – dar birželį kalbėjo klubo vadovas M. Žukauskas.

Galimos lyderio vaidmens nesibaido ir paties iš Šiaulių kilęs krepšininkas.

„Nesibaidau lyderio rolės, – sakė I. Vaitkus. – Treneris man sakė, kad turiu padėti kitiems žaidėjams. Esu iš praėjusio sezono, tad jis norėtų, kad kuo labiau padėčiau kitiems.

Aš turiu tikslų laimėti kuo daugiau rungtynių, galvoju tik apie tai, o visa kita susidėlios savaime.

Visada norisi kažką įrodyti, bet pirmiausia norisi gerai jaustis. Jei taip bus, ateis ir rezultatai. Turiu trenerio pasitikėjimą, kalbamės su juo. Norisi pergalių, to siekiu labiausiai, o ne asmeninių tikslų.“

„Šiauliai“ praėjusį sezoną tapo tikra lygos sensacija. Išankstines ekspertų prognozes nubraukusi ekipa užėmė penktąją vietą. Prieš šį sezoną Saulės miesto komandai vėl kabinama autsaiderių etiketė, tačiau pesimistinės prognozės nejaudina šiauliečio.

„Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet mūsų niekas neaukština, – dėstė krepšininkas. – Esame, kokie esame, tačiau, manau, kad sezono metu patobulėsime, o mūsų žaidimas tik gėrės.

Esame labai jauni, turime tik veteraną Arminą Urbutį, kuris labai stengiasi mums padėti ir sustyguoti komandą. Ekipoje daug jaunų žaidėjų, tad noro yra daug, bet žaidžiant „Betsafe–LKL“ lygoje reikia proto ir jėgos.

Neišeis visų varžovų apibėgti, reikės žaisti su galva. Svarbiausia suprasti trenerio filosofiją. Jei tai pavyks – viskas bus gerai.“

Būtent Šiaulių krepšinio simboliu tapęs A. Sireika buvo viena priežasčių, kodėl šiaulietis nusprendė likti gimtojo miesto komandoje.

Puikiu darbu su jaunimu garsėjančio specialisto mokyklą kasmet praeina ir į platesnius vandenis išplaukia daugybė krepšininkų. Vienu jų gali tapti ir I. Vaitkus, kuriam ekspertai prognozuoja persilaužimo sezoną.

Tai išskirtinę filosofiją turintis treneris, kurią reikia perprasti. Jis kaip psichologas ir treneris – A. Sireika duoda pamokų gyvenime ir aikštelėje.

Mums dabar nėra lengva, nes daug naujų žaidėjų. Manau, jei visi suprasime, ko jis nori, tuomet viskas bus gerai ir dėsime žingsnius į priekį.“

I. Vaitkaus laukia lėtas startas – reabilitaciją jis baigė rugpjūčio pradžioje.

Tačiau klubo vadovų pasitikėjimą turintis bei forsuoti įvykių nebenorintis krepšininkas pretenduoja tapti vienu iš Šiaulių klubo lyderių.

„Jaučiuosi gerai – kojos neskauda, tačiau trūksta žaidybinio ritmo. Treneris pasiruošimo cikle dar neleidžia daug žaisti, bet suprantama, nes reikia laiko. Aš ir pats dar taip nesiveržiu į aikštelę. Norisi po truputį didinti žaidybinį ritmą, tuomet ateis forma ir viskas sugrįš“, – viltingai sakė krepšininkas.

Atrankoje į FIBA Čempionų lygos pagrindinį turnyrą dalyvaujanti Šiaulių ekipa sezoną vietiniame fronte pradės kiek vėliau – pirmasis A. Sireikos mūšis „Bestafe–LKL“ čempionate įvyks rugsėjo 26-ąją, kuomet išvykoje ginklais surems su Utenos „Juventus“.