„Lietuvos rytas“ namuose nepaliko vilčių „Pieno žvaigždėms“ ir žengė į pusfinalį

Autorius: Ž. Vingelis
2017-05-06

Trečiąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 107:51 (28:7, 16:20, 32:11, 31:13) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir žengė į pusfinalį, kur susitiks su Panevėžio „Lietkabelio“ ir Prienų–Birštono „Vytauto“ poros nugalėtoju.

Startas. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 18:2 ir įpusėjus ketvirčiui turėjo šešiolikos taškų pranašumą (18:2). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Pieno žvaigždžių“ deficitas peržengė ir dvidešimties taškų ribą (28:7).

Persvara. Sužaidus penkias minutes antrajame ketvirtyje vilniečiai turėjo dvidešimties taškų persvarą (36:16). „Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 25 taškų žymą (41:16), „Pieno žvaigždės“ surengė spurtą 11:3 ir sumažino skirtumą iki septyniolikos taškų (44:27).

Baronas. Pirmojoje rungtynių dalyje „Lietuvos rytą“ į priekį vedė gynėjas Jamesas Baronas – amerikietis per 11 minučių pelnė 12 taškų (1/2 dvitašk., 3/5 tritašk., 1/1 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Atkovoti kamuoliai. Per pirmuosius du kėlinius „Lietuvos rytas“ atkovojo net 16 daugiau kamuolių negu „Pieno žvaigždės“ – 24 atk. kam. prieš 8 atk. kam.

Pro šalį. „Pieno žvaigždės“ per pirmąsias dvidešimt minučių metė tiek pat dvitaškių ir tritaškių (po 15) – nors iš dviejų taškų zonos pasvaliečiai atakavo pakankamai geru 60% taiklumu, tačiau iš tolimos distancijos vos du metimai pasiekė savo tikslą (13% taiklumas).

Distancija. „Lietuvos rytas“ trečiajame ketvirtyje ir toliau išlaikė solidžią distanciją, neleisdami priartėti pasvaliečiams (57:33). Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos skirtumas peržengė ir trisdešimties taškų ribą (63:33). Prieš paskutines dešimt minučių „Pieno žvaigždės“ turėjo 38 taškų deficitą (76:38).

Formalumas. Paskutinis mačo kėlinys tebuvo formalumas – įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė jau 44 taškai (87:43). Per likusias minutes „Lietuvos rytas“ dar padidino persvarą ir šventė pergalę (107:51).

„Lietuvos rytas“: T. Brownas (7 atk. kam.) 16 tšk., D. Gordonas ir A. Gudaitis (10 atk. kam.) po 15 tšk., C. Hannah (7 rez. perd.) 14 tšk., J. Baronas ir R. Giedraitis po 12 tšk.

„Pieno žvaigždės“: D. Low 13 tšk., O. Olisevičius 11 tšk., A. Agafonovas ir E. Žabas 8 tšk., J. Tamulis 6 tšk.