Galingą spurtą antrajame kėlinyje surengusi „Juventus“ po atkaklios kovos palaužė „Šiaulius“
LKL/BNS nuotr.

Autorius: H. Augustynas
2018-09-26

Sunkiai rungtynes pradėjusi Utenos „Juventus“ (1/1) ekipa užsikūrė antrajame kėlinyje, spurtavo 20:2 ir palaužė karjeros rungtynes sužaidusios Igno Vitkaus vedamus „Šiaulius“ (0/1).

Dvigubą dublį jau trečiajame kėlinyje turėjęs Vaidas Čepukaitis bei 18 taškų pelnęs Dovis Bičkauskis atvedė „Juventus“ į pergalę 83:78 (18:21; 22:14; 22:21; 21:22) prieš svečius iš Šiaulių.

Puikiai šiose rungtynėse atrodęs V. Čepukaitis surinko 12 taškų ir atkovojo 12 atšokusių kamuolių. Tuo metu asmeninius rezultatyvumo bei naudingumo rekordus pagerinęs I. Vaitkus surinko 22 taškus bei 27 naudingumo balus.

Nors „Juventus“ dar antrajame kėlinyje, po spurto 20:2, turėjo 13 taškų pranašumą (40:27), o po trijų ketvirčių pirmavo 62:56, lemiamame kėlinyje viskas prasidėjo iš naujo. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Žygimanto Žemaičio tritaškio „Šiauliai“ po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai – 70:68.

Vis dėlto likus kiek mažiau negu trims minutėms iki susitikimo pabaigos uteniškiai pelnė penkis taškus be atsako ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (75:73). Jau kitoje aikštės pusėje uteniškius į neviltį varęs I. Vaitkus smeigė tritaškį ir vėl išvedė svečius į priekį.

Nors „Juventus“ sugebėjo pelnyti du taškus, tačiau tas pats I. Vaitkus likus minutei iki kėlinio pabaigos ir vėl persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai (78:77). Nepaisant to, „Juventus“ po minutės pertraukėlės realizavo vieną baudos metimą, o po atkovoto kamuolio puolime tritaškį smeigė D. Bičkauskis, kuris galutinai ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį – 81:78.

„Juventus“: Dovis Bičkauskis 18, Aleksandras Zacharovas 14, Vaidas Čepukaitis 12 (12 atk. kam., 24 n.b.), Martinas Gebenas 11, George‘as Hamiltonas 10 (3/14 dvit.), Karolis Guščikas 8.

„Šiauliai“ Ignas Vaitkus 22 (27 n.b.), Šarūnas Beniušis 14 (8atk. kam.), Kristupas Žemaitis 12, Christianas Terellas 11, Antanas Udras 10 (6 atk. kam.).