Karaliaus Mindaugo taurės turnyras (KMT) startuoja jau šį vakarą ir pirmą kartą istorijoje šiame turnyre varžysis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubai. 

Pagal naująją tvarką, į KMT turnyrą pateko NKL finalinio ketverto dalyvės: Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, Kauno „Žalgiris-2“, Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Jos pirmajame etape susitiks su keturiomis silpniausiomis praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos komandomis.

Šiame etape komandos sužais dvejas rungtynes, o geresnį taškų santykį turėjusi ekipa pateks į kitą etapą. Atsakomosios rungtynės vyks spalio 16 d. „Betsafe–LKL“ komandų arenose.

KMT turnyre dalyvausiančių komandų treneriai teigė, kad ši galimybė yra neeilinė, kadangi krepšininkai turės galimybę pasitikrinti jėgas su pajėgiausios lygos klubais.

„Žaidėjams bus gera proga pajusti skirtumus su „Betsafe–LKL“ krepšininkais, taip pat ir parodyti save, – svetainei „nklyga.lt“ teigė Šakių „Vyčio“ treneris Erikas Kučiauskas, su komanda priimsiantis Prienų ekipos iššūkį. – Ryškus favoritas yra „Skycop“. Mums bus iš ko pasimokyti, kadangi varžovų komandoje keturi krepšininkai savo laiku žaidė rinktinėje. Pajusime, kas yra aukščiausias lygis. Skiriasi viskas – visi sprendimai atliekami kone dvigubai greičiau. Bet kuriai NKL komandai žaisti su Prienų klubu būtų labai daug sunkumų. Pamatysime, ko mums trūksta.“

Tuo metu Kauno „Žalgiris-2“ vairininkas Tomas Keršis išskyrė savo būsimos oponentės Alytaus „Dzūkijos“ kietumą ir charakterį.

„Visoms rungtynėms ruošiamės panašiai, kadangi esame jauna komanda, tai stengiamės tobulinti savo dalykus. Mums toli iki gero žaidimo, tai pamatėme ir praėjusią savaitę – vienas rungtynes sužaidėme blogai, o kitas – gerai.

„Dzūkija“ labai gerai ir kietai ginasi, surinkti tvirti vyrai, su kietu charakteriu. Manau, kad jie turi ambicingus tikslus, Lietuvos krepšinio lygoje nebus autsaideriai.

Jie žino, kaip reikia žaisti kietai, bus nelengva tinkamai pasipriešinti. Mums tai bus puiki galimybė pasitobulinti, pamatysime, kiek skiriasi LKL komanda nuo NKL“, – pasakojo „Žalgiris-2“ strategas T. Keršis.

NKL čempionę Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandą burtai suvedė su septintoje pozicijoje praėjusį sezoną „Betsafe–LKL“ likusia Utenos „Juventus“, kurią gyrė uostamiesčio ekipos treneris Tomas Gaidamavičius.

„Mūsų jaunieji žaidėjai patys siekia patekti į „Betsafe–LKL“, todėl pasitaikė labai gera proga pažaisti su šios lygos komanda. Tai didelis privalumas.

Tai stipri komanda, gerai sukomplektuota. Mums tai – kaip iššūkis. Jie yra labai agresyvūs puolime, gerai veržiasi, gerai žaidžia du prieš du, taip pat labai agresyviai ginasi. Tikrai labai pajėgi komanda“, – savo nuomonę sakė T. Gaidamavičius.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ treneris Rytis Vaišvila vienintelis prieš sezoną turėjo progą pasitikrinti su savo būsima varžove Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Tiesa, ši dvikova Marijampolės ekipai susiklostė prastai – ji pralaimėjo 105:45. Tiesa, tokio skirtumo paaiškinimui yra svarių argumentų.

„Svarbiausi akcentai yra sustabdyti jų tritaškius metimus ir greitąjį puolimą. Praktiškai visi žaidėjai labai gerai pataiko iš toli – ir amerikiečiai, ir Aidas Einikis, kuris primėtė rungtynėse su „Šiauliais“, taip pat Regimantas Miniotas, Simas Buterlevičius, Valdas Vasylius. Visi pavojingi.

Mes žaidėme rungtynes su jais praktiškai ką tik atėję iš lauko, po fizinių treniruočių. Aišku, nesustabdėme to greito puolimo, mums įmetė 15 tritaškių iš 34, o mes – penkis taškus per pirmąjį kėlinį. Taip „Betsafe–LKL“ komandai nepasipriešinsi. Nelabai galime į tą rezultatą žiūrėti. Buvome nauja, jaunesnė komanda, ne kaip pernai, dar nesusižaidusi, nedirbo nei gynyba, nei puolimas“, – savo mintis dėliojo specialistas R. Vaišvila.

Visas šio Karaliaus Mindaugo taurės etapo rungtynės tiesiogiai transliuos Delfi TV, taip pat rungtynes bus galima stebėti LKL.LT svetainėje. Žiūrovai iš užsienio transliacijas galės stebėti „Fanseat“ platformoje.