Ketvirtąjame kėlinyje susiėmę „Juventus“ krepšininkai iškovojo užtikrintą pergalę

Autorius: G. Stonkus
2018-10-09

Utenos „Juventus“ krepšininkai nukovė Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandą ir pergalingai pradėjo Karaliaus Mindaugo taurę.

Puikiai lemiamame ketvirtyje startavę svečiai susikrovė 17 taškų persvarą, kurią išsaugojo iki kėlinio pabaigos ir rezultatu 81:64 (22:11, 11:16, 26:23, 22:14) šventė pergalę.

Į pergalę „Juventus“ vedė Martinas Gebenas pelnydamas 19 taškų, atkovodamas 6 kamuolius ir blokuodamas 2 metimus. 13 taškų pridėjo Marius Runkauskas. Klaipėdiečių gretose nesulaikomai žaidė Erikas Kubilius, kuris pelnė 27 taškus (11/17 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Galingai susitikimą pradėję uteniškiai spurtavo 14:0 ir tiesiog dominavo aikštelėje.

Pirmojo ketvirčio metu svečiai leido varžovams įmesti tik 2 metimus iš žaidimo, o visus 11 komandos taškų pelnė nuo suolo pakilę atsarginiai žaidėjai. Klaipėdiečiai gelbėjosi išprovokuodami net 8 pražangas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Neptūno-Akvaserviso“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų ir grįžo į kovą. Kelinio pabaigoje pasikarščiavo Marius Runkauskas, taip užsidirbo techninę pražangą, kuri jam buvo 4 asmeninė. Prabėgus minutei, techinę pražangą užsidirbo ir Kenny Gainesas. Po chaotiškos ketvirčio pabaigos komandas skyrė vos 6 taškai.

Po ilgosios pertraukos tendencijos nepasikeitė, dar vieną techinę pražangą užsidirbo Utenos „Juventus“ komanda. Šį kartą ją gavo Tomas Dimša.

Kovą po krepšiu 44-39 laimėjo namuose žaidę klaipėdiečiai, tačiau tai nepadėjo kompensuoti prasto 29 proc. (18/61 met.) pataikymo.

Paskutinį kėlinį Utenos ekipa pradėjo dar vienu spurtu 11:3 ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 17 taškų. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ priešnuodžių neberado ir pripažino uteniškių pranašumą.

Utenos ekipa vertėsi be vieno iš komandos lyderių – Karolio Guščiko.

„Taip, komanda kovėsi iki galo. Pradžioj išėjom 14:0, sakyčiau tai stresas. Ir pabaigą sužaidėm blogai dėl to, kad nebebuvo rotacijos. Iškritęs pagrindinis mūsų įžaidėjas, neturime ir dar vieno žaidėjo. Pritrūkom kažkiek rotacijos, jėgų prieš stirprią komandą“, – sakė „Neptūno-Akvaservis“ treneris Tomas Gaidamavičius.

„Iš tikro nieko naujo, kaip laukiau, kaip įsivaizdavau rungtynes – tokios ir buvo. Žaidėjai pradžią pradėjo susikaupę, 14:0 pradėti, nu čia treneriui tiesiog kaip ir nekilo problemų. Galima sakyti, užsmaugėm, išgaudėm, įmetėm, bet po to tas natūralus krepšininko mentalitetas: nenori primušt iki galo, o nori dar kažką pasižaist“, – juokaudamas kalbėjo Žydrūnas Urbonas.

„Neptūnas-Akvaservis“: Erikas Kubilius 27 (6 atk. kam.), Nojus Mineikis 9 (6 atk. kam.), Tadas Pažėra 7 ( 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas (11 atk. kam.), Lukas Kreišmontas ir Klaidas Metrikis po 5.

Juventus“: Martinas Gebenas 19 (6 atk. kam.), Marius Runkauskas 13 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), Alexanderis Hamiltonas (3 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Tomas Dimša po 10, Aleksandras Zacharovas 8 (4 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 6.