„Juventus“ palaužė nė taško pratęsime neįmetusią „Dzūkiją“

2018-11-25

Utenos „Juventus“ (6/6) ir Alytaus „Dzūkijos“ (5/7) komandoms antrąkart šį mėnesį prireikė pratęsimo, kad išsiaiškintų santykius. Šįkart „Betsafe–LKL“ mače „Juventus“ per papildomą laiką 86:75 (21:17, 22:19, 17:17, 15:22, 11:0) įrodė pranašumą svečių arenoje.

Pratęsime „Dzūkija“ nepelnė nė vieno taško ir taip leido „Juventus“ dominuoti lemiamu metu.

Likus 5 minutėms iki ketvirto kėlinio pabaigos „Juventus“ pirmavo 72:59, tačiau vietinių krepšininkų vedama „Dzūkija“ priartėjo – 68:72. Kendrickas Brownas sumetė baudas, o Steponas Babrauskas deficitą tirpdė iki 2 taškų – 73:75.

Alexanderis Hamiltonas sykį prametė, vėliau gavo bloką, „Dzūkija“ taip pat klydo dvi atakas paeiliui. Galiausiai nesulaukus taškų „iš žaidimo“, Artūras Jomantas baudų metimais išplėšė pratęsimą, nes Dovio Bičkauskio sunkus metimas tikslo nepasiekė – 75:75.

Du pirmuosius kėlinius „Juventus“ komanda valdė situaciją, tačiau turėjo tik neženklų pranašumą, kuris maksimaliai pasiekęs buvo 7 taškų ribą. „Dzūkija“ buvo trumpam persvėrusi rezultatą (34:33), tačiau gera antro ketvirčio pabaiga ir trečio pradžia leido Utenos ekipai įgauti dviženklę persvarą – 53:43.

A. Hamiltonas sužaidė geriausią sezono mačą, per 35 minutes pelnęs 24 taškus, atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 30 naudingumo balų.

„Juventus“: Alexanderis Hamiltonas 24, Martinas Gebenas 15 (10 atk. kam.), Arvydas Šikšnius ir Marius Runkauskas – po 12, Vaidas Čepukaitis 10, Karolis Guščikas 7, Dovis Bičkauskis 6 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 1/6 dvit., 1/6 trit.).

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 20, Steponas Babrauskas, Egidijus Dimša (14 atk. kam.) ir Artūras Jomantas – po 11, Mindaugas Sušinskas 6.

„Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas teigė, kad neturi nieko blogo pasakyti savo auklėtiniams.

„Pirmąkart šį sezoną po rungtynių nepyksiu ant komandos. Gal blogai, gal dabar ims prastai žaisti, bet neturiu jai priekaištų. Anksčiau rungtynėse būdavo svyravimų, bet šįkart mes kontroliavome visą mačą. Kur norėjome – mušėme, kur norėjome – gynėmės. Išlaikyti Browną su 4 taškais, 7 perdavimais ir 7 klaidomis yra gerai. Pratęsimui prasidėjus net nesijautė jokio jaudulio, vėl darėme savo derinius, vėl tvarkėme savo reikalus“, – džiaugėsi treneris.

„Dzūkiją“ treniruojantis Andrejus Urlepas buvo nepatenkintas Kendricko Browno pasirodymu. Amerikiečiui buvo bloga diena, sakė specialistas.

„Žaidėme siaubingą pratęsimą. Sunku žaisti, kai tavo įžaidėjas rungtyniauja taip, kaip Brownas šiandien, ir tiek klysta. Rungtynės prieš „Skycop“ atėmė iš mūsų daug jėgų, taip pat ir iš prieniškių, nes jie pralaimėjo „Šiauliams“. Turime vėl grįžti į darbus“, – kalbėjo strategas.