Karaliaus Mindaugo taurės turnyre liko 8 stipriausios komandos, jos šį vakarą sužinos, su kuo teks kovoti siekiant vietos išsvajotame finalo ketverte.

Vilniuje per „Betsafe–LKL“ rungtynių tarp „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pertrauką vyks KMT burtų traukimo ceremonija. Ją matys ne tik „Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai, bet ir visi prie BTV ekranų.

8 komandos bus suskirstytos į du krepšelius.

Pirmajame – keturios stipriausios praėjusio „Betsafe–LKL“ čempionato komandos Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Antrajame – 5-6 praėjusio sezono komandos „Šiauliai“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ bei dvi ekipos, įveikusios KMT II etapą: Utenos „Juventus“ ir Prienų „Skycop“.

Tai pirmos KMT varžybos, kai ketvirtfinalyje vyks dvejos rungtynės. Pirmosios bus žaidžiamos sausį Šiauliuose, Pasvalyje, Utenoje ir Prienuose.

Atsakomosios rungtynės vyks Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje vasario 12-13 d.

Porų nugalėtojai iškops į finalo ketvertą, varžybos bus rengiamos vasario 16-17 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje, bilietus jau dabar galima įsigyti Tiketa.lt.

KMT ketvirtfinalio burtai traukiami trečią kartą.

Inauguracinis turnyras 2016-aisiais vyko be burtų – pagal komandų išsidėstymą po dviejų LKL čempionato ratų.

2017-aisiais burtų keliu buvo sprendžiamos ne tik ketvirtfinalio poros, kaip dabar, bet ir vienintelių rungtynių šeimininkas.

2018-aisiais pirmos keturios komandos burtais buvo suporuotos su 5-8 komandomis ir turėjo namų aikštės pranašumą.

Šį sezoną burtų keliu vėl bus sprendžiamos tik poros, o ketvirtfinalio etapas pirmą kartą išplėstas iki dvejų rungtynių.

Šį vakarą burtų traukimo ceremonijoje KMT ketvirtfinalio poras sudėlios LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas ir 2003-ųjų Europos čempionas Dainius Šalenga.

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro prizininkai
Metai (Miestas) 2016 (Vilnius) 2017 (Kaunas) 2018 (Klaipėda)
Čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ Kauno „Žalgiris“ Kauno „Žalgiris“
 
Treneris T. Pačėsas Š. Jasikevičius Š. Jasikevičius
Rezultatas 67:57 84:63 81:62
MVP A. Kavaliauskas E. Ulanovas E. Ulanovas
Sidabras Kauno „Žalgiris“ Panevėžio „Lietkabelis“ Vilniaus „Lietuvos rytas“
Bronza Klaipėdos „Neptūnas“ Utenos „Juventus“ Panevėžio „Lietkabelis“