Galingą puolimą pademonstravę „Juventus“ nepasigailėjo „Nevėžio“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-23

Devynioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” iškovojo Utenos „Juventus“ ekipa. Antano Sireikos auklėtiniai namuose 98:79 (27:19, 28:22, 20:22, 23:16) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus, kuriems tai buvo jau dvidešimt aštuntoji nesėkmė.

Startas. Galingai rungtynes pradėję „Juventus“ krepšininkai per kiek mažiau nei tris minutes susikrovė dviženklį pranašumą (12:2). Iki ketvirčio finalinės sirenos kėdainiečiai priartėjo iki aštuonių taškų (27:19).

Kova. Antrojo kėlinio pradžioje „Nevėžis“ sumažino skirtumą iki keturių taškų (31:27), tačiau uteniškiai greitai vėl nutolo (38:27). Prieš įpusėjant ketvirčiui „Juventus“ pranašumas pasiekė rekordinę 14 taškų ribą (43:29). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę aikštelės šeimininkai turėjo susikrovę jau 18 taškų persvarą (55:38), tačiau kėlinį kiek sėkmingiau užbaigę „Nevėžio“ krepšininkai sumažino savąjį deficitą iki 14 taškų (55:41).

Rezultatyvūs perdavimai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Juventus“ ekipa atliko net 12 daugiau rezultatyvių perdavimų nei „Nevėžis“ – 19 rez. perd. prieš 7 rez. perd.

Taškai po klaidų. Pasinaudodami „Nevėžio“ klaidomis aikštelės šeimininkai per pirmuosius du kėlinius pelnė net 12 taškų.

Taikliai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Juventus“ pavydėtinai gerai atakavo iš visų distancijų – dvitaškiai 64% taiklumu (16/25), tritaškiai 71% taiklumu (5/7) ir baudų metimai 88% taiklumu (8/9).

20. Po galingo Aarono Besto dėjimo trečiojo ketvirčio pradžioje uteniškių pranašumas peržengė ir dvidešimties taškų ribą (61:41). Likus paskutinėms 60 kėlinio sekundžių „Nevėžis“ buvo sumažinęs skirtumą iki dvylikos taškų (73:61). Prieš paskutinį mačo ketvirtį „Juventus“ turėjo tą patį dvylikos taškų pranašumą (75:63).

Finišas. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Nevėžis“ deficitą sumažino iki vienuolikos taškų (86:75). Visgi, tada jau „Juventus“ atsakė spurtu 6:0 ir praktiškai panaikino intrigą rungtynėse (92:75).  Per likusias minutes kėdainiečiai stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė „Juventus“ (98:79).

„Juventus“: V. Čepukaitis (8 atk. kam.) 17 tšk., J. Diggsas (8 rez. perd.) ir A. Bestas po 16 tšk., V. Šulskis 14 tšk., V. Vasylius 12 tšk.

„Nevėžis“: I. Vaitkus 14 tšk., P. Petrilevičius 12 tšk., L. Love'as ir K. Petrukonis po 11 tšk., I. Smiljaničius 10 tšk., D. Walkeris 9 tšk.