Visą mačą į nugarą kvėpavęs „Juventus“ galiausiai įveikė „Lietuvos rytą“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-15

Septynioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ ekipa. Antano Sireikos auklėtiniai išvykoje 75:76 (15:12, 22:19, 15:17, 23:28) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, kuriam tai buvo jau devintoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką (5:4), tačiau likus žaisti apie dvi minutes pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ susikrovė šešių taškų pranašumą (13:7). Visgi, atsitiesę „Juventus“ krepšininkai skirtumą sumažino iki minimalios ribos (13:12). Po pirmojo ketvirčio komandas skyrė trys taškai (15:12).

Taškas į tašką. Įpusėjus antrajam kėliniui uteniškiai pagaliau išlygino rezultatą (21:21). Artūro Jomanto ir Roko Giedraičio vedini vilniečiai surengė spurtą 9:2 ir kiek nutolo (30:23). Po dviejų kėlinių komandas skyrė šeši taškai (37:31).

Atsarginiai žaidėjai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai pelnė net 18 taškų iš visų komandos pelnytų 37 taškų. Tuo tarpu „Juventus“ atsarginiai žaidėjai surinko vos 8 taškus iš 31 komandos pelnyto taško.

Klaidos. Pirmojoje rungtynių dalyje uteniškiai suklydo net penkiais kartais daugiau nei „Lietuvos rytas“ – 12 klaidų prieš 7.

Pro šalį. Tiek „Lietuvos rytas“, tiek „Juventus“ itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – sostinės krepšininkai pataikė vos vieną tritaškį iš dešimties bandymų, o uteniškiai įmetė du iš devynių bandymų.

Kova. Sužaidus penkias minutes trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ turėjo septynių taškų persvarą (43:36). Likus 60 sekundžių iki ketvirčio pabaigos „Juventus“ išlygino rezultatą (48:48), tačiau Artūras Gudaitis ir Rokas Giedraitis kėlinį užbaigė dvitaškiais (52:48).

Finišas. Nors prasidėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui „Lietuvos rytas“ greitai padidino pranašumą iki septynių taškų (55:48), „Juventus“ nenuleido rankų ir vėl sumažino skirtumą iki keturių taškų (61:57). Likus žaisti tris minutes po Valdo Vasyliaus dvitaškio su pražanga uteniškiai vėl persvėrė rezultatą (64:65). Pradėjus tiksėti paskutinėms 60 sekundžių komandas skyrė du taškai (68:70). Tritaškį metęs Jimmy Baronas išprovokavo varžovo pražangą ir sumažino vilniečių deficitą iki tų pačių dviejų taškų (71:73). Per likusias sekundes „Lietuvos rytas“ naudojo pražangų taktiką, kuri galiausiai nebuvo sėkminga ir pergalę iškovojo „Juventus“ (75:76).

Dublis. Dvigubu dubliu rungtynėse pasižymėjo „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Artūras Gudaitis – vidurio puolėjas pelnė 14 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Lietuvos rytas“: D. Gordonas (8 atk. kam.) 15 tšk., A. Gudaitis (12 atk. kam.) 14 tšk., C. Hannah 11 tšk., R. Giedraitis (7 atk. kam.) ir A. Jomantas po 8 tšk.

„Juventus“: J. Diggsas (6 atk. kam.) 19 tšk., V. Šulskis (6 atk. kam.) 15 tšk., V. Čepukaitis (8 atk. kam.) ir D. Bičkauskis po 9 tšk.