Galingai namuose žaidęs „Neptūnas“ nepasigailėjo „Nevėžio“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-12

Aštuonioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino“ čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ ekipa. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 90:53 (32:7, 25:17, 14:14, 19:15) nepasigailėjo Kėdainių „Nevėžio“ komandos, kuriems tai buvo jau dvidešimt penktoji nesėkmė.

Startas. Nuo pat rungtynių pradžios galingai rungtyniavęs „Neptūnas“ greitai susikrovė dviženklę persvarą (12:2). Sužaidus dar tris minutes „Nevėžis“ toliau nepelnė taškų, o klaipėdiečiai nutolo iki dvidešimties taškų (22:2). Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo 25 taškų persvarą (32:7).

30. Sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes „Neptūno“ persvara pasiekė jau ir trisdešimties taškų ribą (50:19). Iki pirmosios rungtynių dalies „Nevėžio“ deficitas dar šiek tiek išaugo (57:24).

Girdžiūnas. Pirmojoje rungtynių dalyje „Neptūno“ gynėjas Mindaugas Girdžiūnas aikštelėje praleido vos aštuonias minutes, tačiau spėjo pelnyti net 13 taškų – 3/4 dvitašk., 2/3 tritašk., 1/1 baud. met.

Atkovoti kamuoliai. Per pirmąsias dvidešimt minučių klaipėdiečiai atkovojo net 15 kamuolių daugiau nei „Nevėžis“ (23 atk. kam. prieš 8 atk. kam.).

Rezultatyvūs perdavimai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Neptūnas“ atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei kėdainiečiai (12 rez. perd. prieš 6 rez. perd.).

Atsarginiai. Per pirmuosius du kėlinius uostamiesčio ekipos atsarginiai krepšininkai pelnė net 30 taškų iš visų komandos surinktų 57 taškų, kai tuo metu „Nevėžio“ atsarginiai krepšininkai įmetė vos 6 taškus iš 24.

Toli. Prasidėjus trečiajam kėliniui „Neptūnas“ padidino skirtumą iki rekordinės 37 taškų ribos (61:24). Visgi, „Nevėžis“ iki ketvirčio pabaigos savojo deficito žymiai nesumažino ir prieš paskutinį kėlinį „Neptūnas“ turėjo 33 taškų persvarą (71:38).

Formalumas. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 37 taškai (78:41). Per likusias minutes „Nevėžis“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė klaipėdiečiai (90:53).

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 19 tšk., D. Ewingas, A. Šikšnius ir M. Mažeika po 11 tšk., V. Šarakauskas 10 tšk., C. Loftonas ir A. Mikalauskas po 8 tšk.

„Nevėžis“: I. Smiljaničius, I. Vaitkus ir V. Volkus po 11 tšk., K. Petrukonis 8 tšk., P. Petrilevičius ir J. Love'as po 5 tšk.