Vilniuje dominavęs „Žalgiris“ pasiekė revanšą prieš „Rytą“

2019-03-10

Sostinėje itin gausaus savų sirgalių palaikymo sulaukęs Kauno „Žalgiris“ (21-3) šeimininkavo ant „Siemens“ arenos parketo ir pasiekė saldų revanšą už nesėkmę Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale.

Pasipriešinimo tik pirmajame kėlinyje sulaukę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 85:59 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18) trečią kartą iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Rytą“ (17-6).

Nugalėtojus, kuriuos palaikė apie 400 iš Kauno organizuotai atvykusių sirgalių, į priekį vedė sezono rungtynes sužaidęs ir 21 tašką pelnęs Thomasas Walkupas. 16 taškų prie pergalės pridėjo Marius Grigonis.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Artiomas Parachovskis, įmetęs 17 taškų. Jis šeimininkams vienintelis surinko dviženklį taškų skaičių.

Šalies čempionai ir pirmenybių lyderiai į priekį pradėjo bėgti antrojo kėlinio antroje pusėje, netrukus po to, kai techninę pražangą gavo Š. Jasikevičius. Laimėję atkarpą 17:4, svečiai pavertė dviejų taškų deficitą dviženkliu pranašumu 42:31.

Po pertraukos „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą. Po įspūdingos atkarpos 21:6 jie nutolo net 63:37 ir nebepaliko šeimininkams vilčių. Paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu kauniečiai  dar labiau padidino savo persvarą.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 30:22 laimėjęs ir gerokai taikliau tritaškius (10/23 – 43 proc. taikl. prieš 5/18 – 27 proc. taikl.) metęs „Žalgiris“ nuskambėjus finalinei sirenai šventė triuškinančią pergalę.

„Puolime buvome disciplinuoti, – sakė Š. Jasikevičius – Jei dar ir pataikome, nugalėti mus yra labai sunku. Praėjusią savaitę po mūsų psichologinių klaidų „Neptūnas“ pelnė 53 taškus, o šiandien, pagal mūsų skaičiavimus, „Rytas“ jų įmetė tik 23. Niekada nebus idealaus krepšinio, bet čia yra didžiuliai skaičiai.“

„Skaičiai statistikoje viską parodo – antroje mačo pusėje nemetėme nei vieno baudos metimo. Ryškiai pritrūko energijos, – spaudos konferencijoje teigė Dainius Adomaitis, – Manau, kad aiškiai matosi, jog nuovargis jautėsi. Su tokia rotacija, kokią turime dabar, neįmanoma žaisti tokiu tempu, kokiu mes norėtume.“

„Rytui“ šį sezoną dėl plyšusių kelio raiščių nebepadeda Chrisas Krameris, o „Žalgirio“ komanda Vilniuje vertėsi be traumuotų Pauliaus Jankūno, Nate'o Wolterso, Antano Kavaliausko ir Lauryno Biručio.

„Rytas“: Artiomas Parachovskis 17 (7 atk. kam., 8/12 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Rokas Stipčevičius 7, Deividas Sirvydis 6, Arnas Butkevičius 5.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 21 (3/5 trit.), Marius Grigonis 16, Brandonas Daviesas 15 (6/7 dvit., 24 n.b.), Leo Westermannas 14 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 6.