18 taškų persvaros neišsaugojęs „Neptūnas“ turėjo paplušėti dėl pergalės Kėdainiuose
LKL/BNS nuotr.

Autorius: LKL.LT
2019-03-25

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Klaipėdos „Neptūno“ (20/6) komanda iššvaistė 18 taškų pranašumą ir sulaukė iššūkio iš Kėdainių „Nevėžio“ (4/22), tačiau galiausiai iš Kėdainių išsivežė pergalę 78:70 (20:20, 25:14, 21:18, 12:18).

Kėdainių ekipai šiame mače nepadėjo Martinas Junakovičius, patyręs smegenų sutrenkimą, Ignas Labutis, kuriam plyšo čiurnos sausgyslė, ir Aidas Einikis, patyręs peties traumą. Tuo tarpu „Neptūnas“ vertėsi be pėdos skausmus jaučiančio Kyle’o Weaverio.

„Neptūnas“ leido varžovams pirmauti pirmame kėlinyje, tačiau vėliau perėmė iniciatyvą ir po spurto 10:0 pirmavo dviženkliu skirtumu – 30:20. Nors „Nevėžis“ kurį laiką stengėsi neleisti svečiams atitrūkti, po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai atsiplėšė rekordine persvara (59:41) ir prieš paskutinį kėlinį turėjo gana tvirtą pranašumą – 66:52.

Vis tik vėliau jis ėmė tirpti: Martynas Varnas pataikė porą tritaškių, Adonte Parkeris surinko 7 taškus, o kol „Neptūno“ puolimas strigo, skirtumas mažėjo iki 2 taškų – 70:72.

Liko 4 minutės, komandos apsikeitė klaidomis ir dvi minutes vertėsi be taškų. Šią atkarpą nutraukė Paulius Dambrauskas, o A. Parkeris buvo netaiklus. Kol Gytis Masiulis baudų metimais padidino „Neptūno“ persvarą (76:70), M. Varnas šovė pro šalį. Pradėjo tirpti paskutinė minutė, per kurią baudų metimais svečiai pergalę įtvirtino – 78:70.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 11 (3/4 trit.), Gytis Masiulis ir Osvaldas Olisevičius – po 10, Laurynas Beliauskas (3/4 trit.) ir Tomas Delininkaitis (3/3 trit.) – po 9, Laimonas Kisielius 8.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 19, Nikita Balašovas 18, Zaidas Hearstas 10, Martynas Varnas 8, Gintautas Matulis 5, Regimantas Miniotas (9 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) – po 4.

„Nevėžį“ treniruojantis Darius Dimavičius pasidžiaugė, kad traumų išretinta jo komanda sugebėjo atsitiesti.

„Dėl traumų turėjome mažesnę rotaciją. Gyvi buvome, kol „Neptūnas“ gynėsi puse jėgos: kuomet antrame kėlinyje jie pradėjo agresyvinti gynybą, mes nesureagavome ir jie pabėgo. Malonu, kad grįžome į rungtynes po to, kai suradome gynybinį raktą į pergalę. Jis veikė iki tam tikro momento, tik gale užpulti negalėjome, nes „Neptūnas“ viską keitėsi, reikėjo apžaisti vienas prieš vieną arba įvesti po krepšiu aukštaūgius, ko mes neatlikome.

Gaila, buvo geros rungtynės, į kurias grįžome. Pritrūko jėgų“, – kalbėjo treneris.

Tuo tarpu „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi tolimais metimais, kurių buvo pataikyta 12 iš 21, ir iškovotu turnyro lentelės tašku.

„Didžiąją dalį mačo pavyko kontroliuoti rungtynes. Džiaugiuosi savo komandos energija, kaitaliojome tempą, buvome susikrovę persvarą. Aišku, viską pagadino ketvirtas kėlinys. Turbūt lėmė atsipalaidavimas, ypač – gynyboje. Leidome varžovams grįžti į rungtynes ir vos neprisižaidėme. Gerai, kad vėl pavyko ritmą perlaužti į savo pusę ir laimėti“, – teigė K. Maksvytis.