„Žalgiris“ finalo starte tritaškiais parbloškė „Rytą“
LKL/BNS nuotr.

2019-05-28

Pirmajame kėlinyje pabėgęs Kauno „Žalgiris“ po petraukos leido Vilniaus „Rytui“ trumpam prisivyti, tačiau prieš lemiamą ketvirtį vėl įjungė aukštesnę pavarą bei „Betsafe-LKL“ finalą pradėjo užtikrinta pergale.

Tritaškiais varžovus skandinę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje triumfavo 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11) bei finalo serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 13 taškų pelnęs Marius Grigonis, kuris 10 taškų surinko per pirmąsias 7 susitikimo minutes. 12 taškų pridėjo Nate'as Woltersas, 11 – Brandonas Daviesas.

Naudingiausiai rungtyniavo Edgaras Ulanovas. 2017 metų LKL finalo serijos MVP sąskaitoje – 10 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Antrosios serijos rungtynės Vilniaus „Siemens“ arenoje bus žaidžiamos ketvirtadienį.

Pirmojoje rungtynių pusėje strigęs, bet galiausiai puolime kiek atsigavęs „Ryto“ lyderis Arciomas Parachouskis pelnė 14 taškų. Arnas Butkevičius įmetė 13 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pastarasis prametė visus 3 tritaškius ir pratęsė nesėkmingą seriją – šį sezoną dar nė vieno tolimo metimo į „Žalgirio“ krepšį neįmetęs puolėjas iš viso jau prametė jų 15.

Visa sostinės komanda šiame mače įmetė tik 6 tritaškius iš 25 (proc. taiklumas). Tuo metu būtent tritaškių dėka pabėgę žalgiriečiai pataikė 12 tritaškių iš 27 (44 proc. taiklumas).

„Rytas“ dažniau klydo (11:7), tačiau laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40:32. Po „Žalgirio“ krepšiu svečiai atkovojo 19 kamuolių, kuomet šeimininkai po varžovų krepšiu sugriebė vos 9.

Š. Jasikevičius teigė, jog tokia statistika reiškia gerą Dainiaus Adomaičio darbą: „Svarbiausia mums buvo laimėti. Puolime žaidėme solidžiai, kantriai. Gynyboje buvo ir gerų momentų, o momentais nesupratome savo schemų.

19 atkovotų kamuolių puolime rodo, kad Dainius geriau už mane paruošė komandą. Po praėjusių rungtynių su jais sakėme, kad kovodami dėl kamuolių turime pranašumą , o dabar buvo atvirkščiai. Tikimės ilgos serijos.“

Sėkmingiau startavęs „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 21:10 bei užtikrintai kontroliavo žaidimą iki ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ spurtavo 8:0 bei prisivijo 43:47, tačiau persverti rezultato nepavyko, o netrukus  kauniečiai vėl pradėjo tolti.

Sostinės klubo puolimą sustabdęs „Žalgiris“ laimėjo penkių minučių atkarpą 16:6 bei prasidėjus ketvirtajam kėliniui įgijo rekordinę persvarą 67:53.

Varžovus į priekį paleidę vilniečiai atsitiesti jau nepajėgė. Paskutiniosiomis minutėmis Š. Jasikevičiaus kariauna dar kiek padidino savo pranašumą bei šventė užtikrintą pergalę.

„Jei nori laimėti prieš „Žalgirį“, turi tikėti tuo, ką darai, kad gali laimėti. Momentais buvo taip, kad netikėjome. Pradžioje padarėme daug taktinių klaidų. Labiausiai liūdina tai, kad buvome nedrausmingi gynyboje“, – sakė D. Adomaitis.

Kauno ekipa šiame susitikime vertėsi be   Pauliaus Jankūno, kuris treniruotės metu pasitempė kojos raumenį. Vilniečiai po pertraukos žaidė be čiurną susižeidusio D.J. Seeley, kuris per 16 minučių taškų nepelnė.

Šeimininkus „Žalgirio“ arenoje palaikė buvęs klubo žaidėjas Donatas Motiejūnas. San Antonijaus „Spurs“ ekipoje sezoną baigęs puolėjas rungtynes stebėjo su „Rytą“ palaikančiu treneriu Virginijumi Mikalausku.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13, Nate‘as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11, Edgaras Ulanovas 10 (9 atk. kam.), Leo Westermannas 9.

„Rytas“: Arciomas Parachouskis 14 (8 atk. kam.), Arnas Butkevičius 13, Martynas Echodas 10, Eimantas Bendžius 9 (8 atk. kam.).