13 krepšininkų, šį sezoną atstovavę „Betsafe–LKL“ klubams, pretenduos atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate Kinijoje.

Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis, treniruojantis nacionalinę komandą, paskelbė kandidatų sąrašą. Jame – 24 krepšininkų pavardės.

Iš „Betsafe–LKL“ klubų į rinktinę kviečiami gynėjai Žygimantas Janavičius („Skycop“), Dovis Bičkauskis („Juventus“), Marius Grigonis ir Artūras Milaknis (abu – „Žalgiris“), puolėjai Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius (abu – „Rytas“), Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas (abu – „Žalgiris“), Gytis Masiulis („Neptūnas“) bei centrai Martinas Gebenas („Juventus“), Martynas Echodas ir Evaldas Kairys (abu – „Rytas“) bei Antanas Kavaliauskas („Žalgiris“).

Be jų, nacionalinės komandos kandidatų sąraše yra gynėjai Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Renaldas Seibutis, Adas Juškevičius, puolėjai Jonas Mačiulis, Rokas Giedraitis, Domantas Sabonis, Mindaugas Kuzminskas bei centrai Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis bei Egidijus Mockevičus.

„Sąrašas ilgas, nes ne visi baigę sezoną, – spaudos konferencijoje sakė D. Adomaitis. – Be to, ties kai kuriais yra klaustukas – jie gydosi traumas ir dėl jų dalyvavimo pirmoje stovykloje turėtų paaiškėti liepos pirmomis dienomis. Dabar yra 24 pavardės, o liepos 1-2 d. trumpės iki 18 pavardžių, kuriuos kviesime į stovyklą.

Dėl sveikatos aplinkybių klaustukai ties Gudaičiu, Mačiuliu ir Kairiu.“

Pasaulio čempionatas Kinijoje vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dienomis.

Pasirengimą pirmenybėms Lietuvos rinktinė pradės liepos 22 d., o cikle sužais 9 draugiškas rungtynes.

Planetos pirmenybių grupėje Lietuvos rinktinė kovos su Senegalu, Australija ir Kanada, į kitą etapą pateks dvi geriausios komandos.

Naujasis „Betsafe–LKL“ sezonas prasidės nepraėjus nė savaitei po planetos pirmenybių finišo – planuojamos atidarymo rungtynės rugsėjo 21 d.