Žalgiriečiai išvykoje įveikė lengvai nepasidavusią „Dzūkiją“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-03-27

Dvidešimt penktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Kauno „Žalgirio“ ekipa. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 64:79 (21:9, 10:32, 14:20, 19:18) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau dvidešimt pirmoji nesėkmė.

Startas. Vangiai rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ dar prieš įpusėjant pirmajam ketvirčiui jau turėjo dviženklį deficitą (13:3). Po keleto akimirkų alytiškių persvara pasiekė rekordinę 14 taškų ribą (19:5), tačiau iki kėlinio pabaigos skirtumas tik šiek tiek sumažėjo (21:9).

Kova. Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo spurtu 7:2 ir sumažino „Dzūkijos“ persvarą iki septynių taškų (23:16). Likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos po Pauliaus Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ pagaliau išlygino rezultatą (29:29), o Brockas Motumas netrukus išvedė svečius į priekį (29:31). Dar aštuonis taškus paeiliui pelnę kauniečiai susikrovė dviženklį pranašumą (29:39). Po dviejų kėlinių komandas skyrė dešimt taškų (31:41).

Klaidos. Pagrindiniu „Dzūkijos“ Achilo kulnu, ypač antrajame kėlinyje, tapo klaidos. Alytiškiai per pirmąsias dvidešimt minučių suklydo net 13 kartų.

Atsarginiai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai pelnė daugiau nei pusę visų komandos taškų – 24 iš 41. Palyginimui – „Dzūkijos“ atsarginiai žaidėjo surinko vos 6 taškus.

Dominavo. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Žalgirio“ krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (18 atk. kam. prieš 14 atk. kam.), perėmė daugiau kamuolių (6 per. kam. prieš 4 per. kam.), pelnė daugiau taškų po klaidų (11 tšk. prieš 8 tšk.), surinko daugiau taškų greitomis atakomis (6 tšk. prieš 4 tšk.) bei įmetė daugiau taškų antru bandymu (8 tšk. prieš 5 tšk.).

Svarstyklės. Nepaisant gana gero kauniečių pataikymo iš dviejų taškų zonos (63% taiklumas) pirmoje rungtynių dalyje, tritaškius laikinosios sostinės krepšininkai iš tolimos distancijos atakavo vos 26% taiklumu.

Nutolo. Per pirmąsias penkias trečio kėlinio žaidimo minutes „Dzūkija“ buvo pelniusi nei vieno taško iš žaidimo, o pasinaudodami kauniečiai padidino persvarą iki dvidešimties taškų (32:52). Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė šešiolika taškų (45:61).

Finišas. Likus žaisti penkias minutes „Žalgiris“ turėjo dvidešimties taškų persvarą (54:74). Per likusį laiką „Dzūkija“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė kauniečiai (64:79).

„Dzūkija“: K. Guščikas (8 atk. kam.) 15 tšk., P. Morkeliūnas 12 tšk., J. Kazakauskas (6 atk. kam.) ir J. Gavinas po 9 tšk., G. Navickas 8 tšk.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 13 tšk., K. Pangosas 12 tšk., R. Javtokas 9 tšk., P. Jankūnas (9 atk. kam.) ir B. Motumas po 8 tšk.