Fenomenalus K.Lavrinovičiaus žaidimas padėjo „Lietkabeliui“ palaužti „Vytautą“

Autorius: E.Kirvelaitis
2017-03-25
Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Kšištofas Lavrinovičius nukalė pergalę Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai. Aukštaūgis pelnė net 36 taškus, o jo atstovaujama komanda tik po įtemptos kovos 85:82 įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ klubą.

Dviženklis. Rungtynes abi komandos pradėjo lygiai – po pirmųjų trijų minučių švieslentėje degė lygus rezultatas (7:7). Vis dėlto, tuomet sekė „Lietkabelio“ spurtas 20:10, kurį tritaškiu baigė Porteris Troupe'as ir po pirmojo kėlinio dviženkliu skirtumu pirmavo svečiai – 17:27.

Priartėjo. Antrajame kėlinyje „Vytautas“ įjungė aukštesnę pavarą – po taiklių Artūro Valeikos baudos metimų įpusėjus ketvirčiui rezultatas vėl buvo lygus (35:35).

Kova. Nors panevėžiečiai kelis kartus bandė atitrūkti nuo savo varžovų, tačiau visi jų bandymai buvo nesėkmingi ir po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo vos 4 taškais – 42:46.

Nesustabdomas. Per pirmąją rungtynių dalį Kšištofas Lavrinovičius žaidė vos 14 minučių ir per jas pelnė net 24 taškus, pataikydamas 5 dvitaškius iš 5 bandymų, 3 tritaškius iš 5 mėginimų ir visas 5 mestas baudas.

Nesportinė. Nesportine pražanga trečiojo kėlinio pabaigoje buvo nubaustas „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Simas Galdikas. Tadas Klimavičius ne tik realizavo baudos metimus, bet ir tolimą metimą pridėjo Tomas Delininkaitis (64:70).

Intriga. Panašiu scenarijumi vyko ir trečiasis rungtynių kėlinys – svečiai vis bandė pabėgti nuo savo varžovų (42:52 ir 59:70), tačiau į visus „Lietkabelio“ išpuolius „Vytautas“ rasdavo savo atsaką, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 6 taškai – 64:70.

Snaiperis. Per trečiąjį rungtynių kėlinį Delininkaitis pataikė net 5 tolimus metimus, o iš viso buvo pelnęs jau 20 taškų.

Lyg vynas. Prieš lemiamą ketvirtį K. Lavrinovičius buvo pelnęs jau 32 taškus. Per paskutiniąsias dešimt minučių aukštaūgis pridėjo 4 ir taip pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą Lietuvos krepšinio lygoje. Ankstesnis puolėjo rekordas (32 taškai) buvo pasiektas 2002-iais metais.

Finišas. Lemiamas rungtynių kėlinys buvo kupinas intrigos – rezultatas net 4 kartus buvo lygus, o pergalę tik paskutinėmis akimirkomis iškovojo „Lietkabelis“ – 82:85.

Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 22 tšk., Tomas Delininkaitis (6/10 trit.) 20 tšk., Artūras Valeika (9 atk. kam.) ir Tadas Klimavičius po 12 tšk.

Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius (8/9 dvit., 5/7 trit.) 36 tšk., Benas Madgenas 18 tšk., Porteris Troupe'as 8 tšk.