„Žalgirio“ krepšininkai draugiškame mače palaužė „Lietkabelį“

Autorius: zalgiris.lt
2019-09-01

Artėjančiam sezonui besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį už uždarų durų „Žalgirio“ arenoje pačioje mačo pabaigoje palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 75:72 (17:13, 12:18, 24:23, 22:18).

Pirmosiomis minutėmis „Žalgirio“ puolimą į priekį tempė varžovų pražangų nesustabdytas Zachas LeDay, tačiau pranašumą 6:9 kūrėsi panevėžiečiai. Prie baudų metimų linijos apsistojo Thomasas Walkupas, o prabėgus daugiau nei septynioms minutėms, pirmą kartą komandą pasitarimui šaukė Šarūnas Jasikevičius – 10:13.

Pirmąjį ketvirtį rezultatu 17:13 laimėti žalgiriečiams leido agresyviai po krepšiu dar kartą sužaidęs Z.LeDay, gražiu reidu pro galinę liniją pasižymėjęs Matas Jogėla bei iš toli iššovęs Artūras Milaknis.

Antrajame kėlinyje gerą žaidimą tęsė visur suspėjęs A.Milaknis, tylą nutraukė baudas realizavęs Lukas Uleckas – 25:21. Įpusėjus ketvirčiui aikštėje kojas spėjo apšilti jau visi 13 žalgiriečių, bet visiškai sustojus taškų rinkimui, priekyje 25:29 buvo varžovai. Prieš didžiąją pertrauką ledus pralaužė T.Walkupo perdavimo sulaukęs Erikas Venskus, tačiau 29:31 pirmą rungtynių pusę pirmaudami užbaigė „Lietkabelio“ krepšininkai.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė dėjimą atlikęs Martinas Gebenas, taškų kraitį atsidarė Alexas Perezas, bet įsibėgėję varžovai smeigė tris tritaškius ir atsiplėšė iki 34:42. Gerą kamuolio judėjimą tritaškiu iš dešiniojo krašto įformino sugebėjimus ir iš toli pademonstravęs Z.LeDay, o atsilikimą visiškai tirpdę A.Perezo perdavimą dėjimu su pražanga pavertęs M.Gebenas – 43:44.

Antroje kėlinio pusėje Lietuvos čempionų puolimas dar labiau pagyvėjo: A.Perezas dar kartą asistavo Z.LeDay, perimtą T.Walkupo kamuolį dvitaškiu su pražanga užbaigė rezultatą 48:48 lyginęs Nigelis Hayesas. Kur kas rezultatyvesnio ketvirčio pabaigoje taškus rinkosi jaunieji žalgiriečiai Rokas Jokubaitis ir E.Venskus, tačiau švieslentėje degė minimalus 53:54 panevėžiečių pranašumas.

Lemiamo kėlinio pradžioje kauniečius į priekį 55:54 buvo išvedęs N.Hayesas, bet ilgai džiūgauti neteko, kadangi čia pat deficitas augo iki 55:59. Taškų kraitį atsidarė Karolis Lukošiūnas, iš vidutinio nuotolio neklydo E.Venskus – 62:64.

Laikui tirpstant dar vieną svarbų tolimą dūrį smeigė A.Milaknis, į greitą puolimą sėkmingai nuskuodė T.Walkupas, o prasidėjus paskutinei minutei intrigą iki maksimumo didino krepšį dėjimu sudrebinęs Z.LeDay – 71:72.

Puikiai komandiškai sudirbus gynyboje žalgiriečiai perėmė rungtynių kontrolę, antra progą susikūręs baudų metimais „Žalgirį“ į priekį 73:72 išvedė T.Walkupas. Per likusias 27 sekundes Lietuvos čempionai dar kartą atidirbo gynyboje ir šventė pergalę rezultatu 75:72 po taiklių N.Hayeso baudų metimų.

„Žalgiris“: Z.LeDay 20 (5/9 dvit.), A.Milaknis 11 (3/8 trit.), T.Walkupas 10 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), N.Hayesas 7, A.Perezas 7 (7 rez. perd.), E.Venskus 6, M.Gebenas 6 (2 blk.), L.Uleckas 2, M.Jogėla 2, K.Lukošiūnas 2, R.Jokubaitis 2, V.Kozys 0, K.Kriisa 0.

„Lietkabelis“: Ž.Šakičius 13, M.Sajus 10 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), M.Normantas 9.