„Žalgiris“ per pratęsimą nusileido Eurolygos vicečempionams

Autorius: zalgiris.lt
2019-09-12

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą „Gloria Cup“ turnyro pirmosiose rungtynėse per pratęsimą 98:100 (23:26, 21:16, 23:25, 21:21, 10:12) nusileido Eurolygos vicečempionei Stambulo „Anadolu Efes“ komandai. Ketvirtadienį žalgiriečių nuo 20.00 val. lauks Stambulo „Galatasaray“ išbandymas.

Kauniečių pasirodymą turnyre triuškinamais dėjimais atidarė Martinas Gebenas ir Zachas LeDay – 4:4. Kėliniui įsibėgėjus pasižymėjo Alexas Perezas, septynis taškus paeiliui „Žalgiriui“ rinko Z.LeDay, tačiau Shane‘o Larkino vedini Eurolygos vicečempionai vienu metu buvo atsiplėšę 11:21. Ketvirčio pabaigoje situaciją greitai stabilizavo kelios rezultatyviai užbaigtos atakos, kurių smaigalyje buvo Nigelas Hayesas – 23:26.

Antro kėlinio pradžia ir vėl priklausė varžovams, kurie staigiai krovėsi apčiuopiamą pranašumą – 23:31. „Anadolu Efes“ entuziazmą stabdė Rokas Jokubaitis ir N.Hayesas, tritaškį smeigė Artūras Milaknis, o po taiklios Eriko Venskaus baudos rezultatas tapo lygus 31:31. Žaidimo ritmą pajutęs N.Hayesas dar kartą nubaudė turkus, iš toli neklydo svarstykles kauniečių pusėn nusvėręs A.Milaknis – 36:33. Tritaškį pridėjo A.Perezas, rekordinę persvarą 42:36 Lietuvos čempionams sukūrė pražangos nesustabdytas Z.LeDay. Į didžiąją pertrauką, pirmaujant 44:42, žalgiriečiams keliauti leido iš vidutinio nuotolio drąsiai krepšį atakavęs N.Hayesas.

Trečią kėlinį taikliu metimu viena ranka pradėjo A.Perezas, priekyje žalgiriečius 51:49 palaikė dėjimą po Thomaso Walkupo atlikęs Z.LeDay. N.Hayesas dar kartą demonstravo savo taiklumą iš vidutinio nuotolio, tritaškį smeigė A.Perezas, bet Rodrigue‘as Beaubois vedami turkai perėmė iniciatyvą – 58:60. Po Šarūno Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo individualų šou surengė N.Hayesas, kuris šaltakraujiškais metimais privertė atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti „Anadolu Efes“ trenerių štabą – 63:60. Per likusias dvi minutes tolimu dvitaškiu nustebino M.Gebenas, aštriai sužaidė R.Jokubaitis, o trečio kėlinio sirena fiksavo lygų rezultatą 67:67.

Lemiamą rungtynių atkarpą N.Hayesas atidarė tolimu šūviu, baudas sumetė R.Jokubaitis, o atitrūkti iki 74:67 leido klaidinamų judesių viražą demonstravęs Z.LeDay. Nuo baudų metimų linijos neklydo R.Jokubaitis ir taškų sąskaitą atsidaręs Karolis Lukošiūnas, pirmą kartą dviženklį pranašumą 81:71 sukūrė iš toli sudėtingą metimą pataikęs A.Perezas. Tiesa, ilgai džiūgauti kada Lietuvos čempionai neturėjo, mat atstumas tarp komandų greitai tirpo iki 81:79. Sprendžiantis mačo baigčiai lyderio vaidmens ėmėsi A.Perezas, nugara sėkmingai sužaidė Z.LeDay – 85:84. Likus 9 sekundėms „Žalgirį“ į priekį 88:86 išvedė vos pirmuosius savo taškus pelnęs T.Walkupas. Po pasitarimo krepšio link prasiveržęs S.Larkinas provokavo pražangą, lygino rezultatą, likusių 4 sekundžių išplėšti pergalę kauniečiams nepakako, tad visa kova persikėlė į pratęsimą – 88:88.

Papildomas laikas startavo galingu M.Gebeno žaidimu arčiau krepšio, bet ir toliau komandos žengė koja kojon – 93:93. Pratęsimui įpusėjus žalgiriečių išpuoliai sustojo, turkai apsigyveno ties baudų metimų linija ir pateikė rimtą paraišką į pergalę (93:98). Kitokių planų turėjo N.Hayesas, kuris prasidėjus paskutinei minutei tolimu šūviu užkūrė tikrą dramą – 98:99. Visgi, pergale pasibaigti galėjusi kauniečių ataka baigėsi klaida ir mačą uždarė taikli „Anadolu Efes“ bauda – 98:100.

„Žalgiris“: N.Hayesas 27 (9/14 dvit., 3/4 trit., 2 per. kam.), Z.LeDay 23 (8/14 dvit.), A.Perezas 17 (3/3 trit., 4 rez. perd.), R.Jokubaitis 10 (5 rez. perd.), M.Gebenas 9, A.Milaknis 6, T.Walkupas 3 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), K.Lukošiūnas 2, E.Venskus 1, M.Jogėla 0, L.Uleckas 0.

„Anadolu Efes“: S.Larkinas 24 (4/8 trit., 4 rez. perd.), R.Beaubois 19 (3/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), A.Petersas 19 (6 atk. kam.), B.Dunstonas 10 (9 atk. kam., 2 blk.).