„Žalgiris“ išvykoje po dramatiškos kovos nugalėjo „Juventus“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-03-19

Dramatišką 24–ąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ iškovojo Kauno „Žalgirio“ ekipa. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 71:73 (22:14, 18:20, 19:16, 12:23) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, kuriems tai buvo jau dvyliktoji nesėkmė.

Startas. Aštuonis iš dešimties „Juventus“ komandos taškų pelnęs Gytis Sirutavičius leido savo ekipai įpusėjus pirmajam kėliniui turėti trijų taškų pranašumą (10:7). Likus minutei po Ovidijaus Galdiko taiklių baudų metimų skirtumas peržengė dešimties taškų ribą (22:12), o kėlinį taip pat taikliais baudų metimais užbaigęs Renaldas Seibutis sumažino žalgiriečių deficitą iki aštuonių taškų (22:14).

Nepavijo. Nors antrąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Edgaras Ulanovas (22:17), tačiau „Juventus“ greitai susigrąžino dviženklę persvarą (27:17). Nors „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki minimalios ribos (31:30), tačiau aikštelės šeimininkai sugebėjo į ilgąją pertrauką išsinešti šešių taškų pranašumą (40:34).

Techninė. Pačio antrojo ketvirčio pabaigoje techninę pražangą užsidirbo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius (40:34).

Perimti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių pusėje „Juventus“ perėmė net aštuonis kamuolius, o kauniečiams tai padaryti buvo pavykę vos vieną kartą.

Greitas puolimas. Pasinaudodami „Žalgirio“ klaidomis uteniškiai pelnė 14 taškų, o iš jų net 11 greitajame puolime.

Pro šalį. Kauniečiai per pirmąsias dvidešimt minučių iš tolimos distancijos atakavo net 17 kartų, tačiau pataikė vos šešis metimus (35% taiklumas). Įdomu ir tai, jog „Žalgiris“ iš dviejų taškų zonos atakavo 11 kartų.

Išsaugojo. „Žalgiris“ trečiojo kėlinio pradžioje dar kartą sumažino deficitą iki minimalios ribos (41:40). Visgi, iki ketvirčio pabaigos svečiai nei išlygino, nei persvėrė rezultatą, o tuo pasinaudodami „Juventus“ krepšininkai dar labiau pabėgo į priekį (59:50).

Finišas. Antano Kavaliausko vedini kauniečiai lemiamo kėlinio pradžioje sumažino savąjį deficitą iki keturių taškų (59:55), o po Luko Lekavičiaus tritaškio „Žalgiris“ pagaliau išlygino rezultatą (61:61). Edgaras Ulanovas pataikė tolimą metimą ir kauniečiai po beveik trijų kėlinių pertraukos persvėrė rezultatą (65:66). Likus porai minučių „Žalgiris“ turėjo dviejų taškų persvarą (69:71), tačiau uteniškiai greitai išlygino rezultatą (71:71). Prasidėjus paskutinėms keturiadešimt sekundžių technines pražangas užsidirbo Jamaras Diggsas ir Antanas Kavaliauskas, o vėlesnėje atakoje vos vieną baudos metimą pataikė Robertas Javtokas (71:72). Viena iš paskutinių „Juventus“ atakų nebuvo sėkminga,  Leo Westermannas pataikė irgi vos vieną baudos metimą ir lemiamai atakai uteniškiai turėjo tris sekundes. Visgi, J. Diggso tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė „Žalgiris“ (71:73).

Bičkauskis. „Juventus“ gynėjas Dovis Bičkauskis prabėgus trims kėliniams rungtynėse jau buvo pakartojęs sezono perimtų kamuolių rekordą, kurį jau anksčiau buvo užfiksavę Jermaine'as Love'as ir Rokas Giedraitis.

„Juventus“: G. Sirutavičius ir J. Diggsas po 18 tšk., D. Bičkauskis (6 per. kam.) 13 tšk, V. Vasylius 7 tšk., O. Galdikas 6 tšk.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 15 tšk., E. Ulanovas 12 tšk., L. Westermannas 10 tšk., K. Pangosas ir A. Kavaliauskas po 7 tšk.