Sekmadienį „Šiaulių“ vyrų komanda pradės kovas naujajame „Betsafe-LKL“ čempionate. Pirmasis šiauliečių varžovas – į svečius atvyksiantis pajėgiausias šalies klubas Kauno „Žalgiris“. 

Prieš šias rungtynes komandos vyr. treneris Antanas Sireika pasidalino mintimis apie pasiruošimo etapą, dvikovą su čempionu, darbus gerinant gynybą bei galimą komandos lyderį klubo interneto svetainei bcsiauliai.lt.

- Iki čempionato starto liko vos diena. Kaip sekėsi darbuotis nuo pasiruošimo sezonui pradžios?

Šiais metais surinkome labai energingus vyrukus, kurie labai noriai treniruojasi. Mačiau jų darbą treniruotėse, pastangas draugiškose rungtynėse – neturiu jokių nusiskundimų, nesvarbu, ar jiems geriau sekėsi ar blogiau. Viskas yra išmokstama, pataisoma. Gal dabar dar nesame pilnai susižaidę, bet jie nori tobulėti, nori kautis, nori žaisti. Man lengva, nes pažiūrėjęs į suolelį, galiu į bet ką durti pirštu ir jie visi išeis su vienoda energija, be baimės. To tikiuosi. O ką nuveikėme, parodys rungtynės. Nenoriu girtis tuo, ką padarėme, galbūt, rungtynių metu tai ir nesigaus. Kiek leidžia mano protas, stengiamės su asistentais padaryti taip, kad būtų geresnė ir gynyba ir puolimas, o kaip viskas bus, pamatysime prasidėjus sezonui. 

- Sezono starte – rungtynės namuose su Kauno „Žalgiriu“. Ar palanku pradėti čempionatą su favoritu? 

Visu pirma mes apskritai labai laukiame varžybų pradžios. O kai jos su čempionu – dar geriau. Tai yra pirmos rungtynes ir mums ir jiems, todėl labai sunku pasakyti, kaip jos klostysis. Abi komandos sprendžia savo uždavinius, dar nėra pasiekusios geriausios formos. Suprantame, kad į svečius atvažiuoja Eurolygos komanda, bet jokios baimės nejaučiame. Stengsimės pasirodyti savo žiūrovams ir juos nudžiuginti gražiu akiai žaidimu. Atidarymo rungtynėse „Žalgiris“ – ar gali būti geriau?

- Praėjusį sezoną komandos puolimui daug priekaištu nebuvo, tačiau nuolat buvo prikaišiojama prasta gynyba. Kaip bus šiemet?

Buvo situacija, kad kalbantis po sezono su žaidėjais, keli pasakė, kad nelabai mėgsta gintis. Aš suprantu, kad riekia skatinti tas savybes, kurias jie turi geriausias. Jei stengsiesi pakeisti, jis vis tiek nebus geriausiu gynėju. Todėl padarėme išvadas, ir į sudėtį kvietėme tokius vyrus, kurie jaučia malonumą gintis arba sugeba tai daryti. Pernai neturėjom sunkesnių aukštaūgių, todėl gynyboje tekdavo eiti į pagalbą. 

Šiemet komandoje bus Rokas Gustys, kuris yra labai tvirtas, todėl nebereikės bėgti padėti prieš fiziškai galingesnius priešininkus. Iš mažesnių yra Kevinas Hardy, kuris gerai darbuojasi ginantis, mėgsta tai daryti. Latvis Davis Geks, nors ir yra snaiperis, bet požiūrį į gynybą parsivežė iš Ispanijos, kur jo treneris negalinčius gintis pasodindavo ant suolo. Džiugina, kai žaidėjas supranta, kad reikia žaisti ne tik gynyboje, bet ir puolime. Kiti žaidėjai taip pat subrendo, padarė žingsnį į priekį. 

O apie mūsų gynybą sakę žmonės nėra visai teisūs. Mes stengėmės žaisti greitą žaidimą, išmesti metimus dar tik įpusėjus jai skirtam laikui, todėl aišku, kad ir varžovai turėdavo daugiau laiko atakoms ir galėdavo įmesti daugiau taškų. 

- Pernai, ypač sezono pabaigoje, trūko didesnio indėlio iš atsargoje likusių žaidėjų, tuo tarpu šiemet komandos sudėtyje yra daug lygiaverčių krepšininkų. Tai yra privalumas?

Aišku, turėti pasirinkimą prieš kiekvienas rungtynes yra malonus rūpestis treneriui. Tačiau norisi, kad tarp tų lygiu atsirastu ir vienas ar du šiek tiek lygesni, kurie nebijotu imtis žaidimo ant savęs. Tačiau dabar visi veržiasi į aikštę, nori mums įrodyti savo vertę ir užsitarnauti daugiau minučių. Galiu tuo tik pasidžiaugti.

Jei komandoje yra daug lygių žaidėjų, tai treneriui būna „galvos skausmas“ nuspręsti, ką leisti į aikštė. Bet tai yra malonus rūpestis. Džiugu, kad yra lygių žaidėjų, bet noriu, kad komandoje būtų ir vienas ar du lygesni, kurie imtųsi iniciatyvą i savo rankas, suprantant, kad rungtynių baigti gali lemti vienas ar kitas sprendimas ar metimas. Dabar dar sezono pradžia, bet tikiuosi, kad tokių žaidėjų atsiras.  

- Draugiškų rungtynių cikle labiau išsiskyrė Evaldas Šaulys. Galbūt jis bus komandos lyderiu?

Galvoju, kad negalima daryti kurio nors žmogaus komandos lyderiu dirbtinai. Taip, Evaldas savo darbu, charakteriu turi potencialias galimybes juo tapti. Bet tikiuosi ir iš kitų žaidėjų, kurie jau ne pirmi metai klube, kad jie irgi parodys, jog pridėjo meistriškume, kad padėjo žingsnį į priekį karjeroje. Butu malonu, kad taip būtų.

O Evaldas man yra malonus pavyzdys, kaip turėtų elgtis tikras vyras. Jis prieš sezoną turėjo pasiūlymų iš kitų klubų, bet man pasakė, kad Šiauliuose dar nieko nėra įrodęs ir žaisti bei jausti malonumą aikštelėje pradėjo tik praėjusio sezono pabaigoje. Manau, yra teisingas sprendimas pirma užaugti ir tada pereiti į aukštesnį lygį, išvykti į užsienį ar net Eurolygos komandas, o ne pakelti sparnus vos tik prasikala plunksnos. Ereliai visų pirma turi išmokti skraidyti. Tik tada jie tampa tikrais ereliais.