Šaras liko be dovanos: „Žalgiris“ namie krito prieš „Neptūną“

Autorius: E.Kirvelaitis
2017-03-05
Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko padovanoti gimtadieninės pergalės komandos strategui Šarūnui Jasikevičiui. 41-ąjį gimtadienį švenčiančio trenerio auklėtiniai 69:78 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ ir patyrė pirmąjį šio sezono pralaimėjimą namuose „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate.

Šaltas dušas. Rungtynes kiek geriau pradėjo „Žalgiris“, po pirmųjų dviejų minučių pirmavęs (6:5). Vis dėlto, tuomet sekė „Neptūno“ spurtas 14:3, po kurio klaipėdiečiai įgavo dviženklį pranašumą (9:19).

Priartėjo. Ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą, tačiau vis dar priekyje buvo svečiai – 16:20.

Toliašaudė artilerija. Chrisas Loftonas ir Mindaugas Girdžiūnas pataikė du, Laurynas Beliauskas pridėjo vieną tritaškį ir „Neptūno“ persvara pasiekė rekordinę, 15-os taškų ribą (27:42).

Pranašumas. Nors antrojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ dar kiek aptirpdė varžovų pranašumą, tačiau svečiai vis tiek buvo priekyje dviženkliu skirtumu – 34:48.

Loftono šou. Per pirmuosius du kėlinius „Neptūno“ naujokas pelnė net 17 taškų, pataikydamas vieną dvitaškį iš 2 bandymų ir net 5 tolimus metimus iš 6 mėginimų.

Tritaškiai. Per pirmąją rungtynių dalį klaipėdiečiai pataikė net 9 tritaškius iš 13 bandymų. Tuo tarpu „Žalgiriui“ sekėsi kur kas prasčiau – 3 tritaškiai iš 11.

Kraujas. Antrajame kėlinyje po susidūrimo su Martynu Mažeika iš nosies kraujas pradėjo bėgti Edgarui Ulanovui. Visgi žalgirietis tęsė rungtynes toliau.

Intriga. Po ilgosios pertraukos apsukų nemažinęs „Neptūnas“ buvo atitolęs per 16-a taškų (41:57), tačiau tada sekė „Žalgirio“ atkarpa 13:2 ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tik 5 taškai – 54:59.

Galingas finišas. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Žalgiris“ buvo sumažinęs atsilikimą iki minimumo (66:67). Vis dėlto, lemiamas akimirkas geriau sužaidė „Neptūnas“, tapęs pirmąja komanda, šiame sezone nugalėjusia kauniečius jų pačių tvirtovėje – 69:78.

Žalgiris“: Artūras Milaknis 14 tšk., Edgaras Ulanovas 11 tšk., Augusto Lima 9 tšk., Kevinas Pangosas ir Brockas Motumas po 8 tšk.

Neptūnas“: Chrisas Loftonas (6/8 trit.) 20 tšk., Danielis Ewingas 15 tšk., Jerai Grantas 12 tšk., Mindaugas Girdžiūnas 11 tšk.