Netikėti „Žalgirio“ sunkumai: namie vos palaužė „Šiaulių“ pasipriešinimą

2019-12-15

Duobę Eurolygoje išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ (14-0) susidūrė su rimtais sunkumais ir „Betsafe-LKL“ čempionate, tačiau, atsilaikius paskutinėmis sekundėmis, Lietuvos čempionams pavyko likti pergalingame kelyje.

Dviženklį deficitą naikinę ir patys dviženklį deficitą paleidę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 86:80 (17:23, 26:23, 23:14, 20:20) palaužė „Šiaulius“ (4-9).

Likus žaisti dvi minutes šiauliečiai dar pirmavo 79:76, tačiau K.C. Riversas persvėrė rezultatą 80:79, o paskutinėmis sekundėmis svečiams koją pakišo apmaudžios klaidos ir taiklūs šeimininkų baudų metimai.

Į pergalę „Žalgirį“ vedęs K.C. Riversas iš viso surinko 22 taškus (1/7 trit.) ir 20 naudingumo balų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 22 taškus ir 24 naudingumo balus surinkęs Rokas Gustys.

Š. Jasikevičiaus kariaunai laimėti nesutrukdė pro šalį svaidyti tolimi metimai. Kauniečiai pataikė 7 tritaškius iš 39 (17 proc. taikl.), kuomet „Šiauliai“ įmetė 3 tritaškius iš 12 (25 proc. taikl.).

„Nėra jokio plano mesti daugiau tritaškių ar mažiau. Planas yra žaisti agresyvų krepšinį, dalintis kamuoliu, išpildyti detales. Jeigu varžovas leidžia išsimesti 40 tritaškių, metame 40, jeigu leis 60, mesime 60. Jeigu varžovas Eurolygoje leis 10, mesime 10“, – sakė Š. Jasikevičius.

Antano Sireikos kariauna susitikimo pradžioje netikėtai išsiveržė į priekį 21:11, o priekyje svečiai buvo ir įpusėjus rungtynėms – 46:43.

Kauniečiai pakeitė rungtynių eigą spurtuodami 15:0 bei persverdami rezultatą savo naudai 55:46, tačiau „Šiauliai“ rankų nenuleido.

Šiauliečiai patys surengė sėkmingą atkarpą 22:6 bei ketvirtojo kėlinio viduryje vėl išsiveržė į priekį 75:72. Vis dėlto paskutinės dvi minutės sėkmingiau susiklostė favoritams.

„Vyrams pasakiau porą žodžių, kad esu dėkingas už tai, kaip kovėsi. Labai gaila, kad nepavyko ištaisyti tokių klaidų, kažkur protingiau sužaisti. Už pastangas padėkojau, nes tikrai neturiu priekaištų, kai žmogus nežino ką padaryti arba suklysta. Čia nėra ką kaltinti“, – teigė A. Sireika.

Eurolygoje septynių pralaimėjimų seriją patirianti Kauno ekipa verčiasi be traumuotų Mariaus Grigonio ir Roko Jokubaičio. Prieš dvigubą Eurolygos savaitę mažiau nei įprasta žaidė Zachas LeDay (14 min.), Edgaras Ulanovas (16 min.) ir Jockas Landale'as (11 min.).

„Žalgiris“: K.C. Riversas 22 (1/7 trit.), Martinas Gebenas (23 naud. bal.) ir Karolis Lukošiūnas po 13, Edgaras Ulanovas, Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) po 6.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 22 (8/12 dvit., 24 naud. bal.), Keronas Deshieldsas 17, Akeemas Wrightas 15 (1/5 trit.), Evaldas Šaulys 11.