Ketvirtajame kėlinyje aukštesnę pavarą įsijungęs „Lietkabelis“ Citadele KMT ketvirtfinalį pradėjo pergale

2019-12-19

Panevėžio „Lietkabelis“ antroje rungtynių dalyje spurtavo 16:3, ketvirtajame kėlinyje išlaikė varžovus be taškų penkias minutes ir Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalį pradėjo sudėtinga pergale.

Problemų su varžovų tolimais metimais turėjęs „Lietkabelis“ 78:72 (18:21, 21:23, 18:17, 21:11) iškovojo pergalę pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Atsakomasis ketvirtfinalio mačas vyks vasario 12 dieną Panevėžyje.

„Lietkabelį“ į pergalę vedė geriausią sezono mačą sužaidęs Paulius Valinskas, kurio sąskaitoje – 24 taškai ir 24 naudingumo balai.

„Pieno žvaigždžių“ gretose išsiskyrė Arvydas Šikšnius ir Miha Lapornikas atitinkamai pelnę 22 ir 21 tašką. Pasvaliečių lyderiai kartu pataikė 10 tritaškių iš 16.

A. Šikšniaus vedami pasvaliečiai po pirmojo ketvirčio turėjo trijų taškų persvarą (21:18), o į ilgąją pertrauką išėjo pirmaujant penkiais taškais – 44:39.

Vos pusantros minutės pirmoje rungtynių dalyje ilsėjęsis A. Šikšnus surinko 16 taškų smeigęs keturis tritaškius. „Pieno žvaigždės“ iki ilgosios pertraukos pataikė net 7 tritaškius iš 10.

Po ilgosios pertraukos pasvaliečiai savo persvarą buvo padidinę iki 9 taškų (51:42), tačiau „Lietkabelis“ po sėkmingos ketvirčio pabaigos ir galingo 11:0 starto ketvirtajame kėlinyje sugebėjo perlaužti rungtynes – 68:61.

Pasvaliečiai dar kiek sugebėjo sumažinti savo atsilikimą, tačiau intrigos aikštės šeimininkams atkurti nepavyko.

„Mano žaidėjai po pertraukos į aišktę žengė su didesne agresija, – po susitikimo teigė Nenadas Čanakas. – Mes išsprendėme problemas gynyboje, pradėjome kontroliuoti kovą po krepšiais.“

„Pieno žvaigždžių“ gretose šiose rungtynėse debiutavo Mike'as Bruesewitzas. Amerikietis per 20 minučių pataikė vos 1 tritaškį iš 5, prametė visus tris dvitaškius ir surinko 5 taškus.

Aikštės šeimininkams šiame mače padėti negalėjo traumuoti Paulius Petrilevičius ir Laimonas Kisielius.

„Pieno žvaigždės“: Arvydas Šikšnius 22 (5/8 trit., 24 naud. bal.), Miha Lapornikas 21 (5/8 trit., 22 naud. bal.), Trevoras Thompsonas 12 (8 atk. kam.), Johnas Gillonas 7 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 24 (24 naud. bal.), Martynas Sajus (7 atk. kam.) ir Tomas Dimša po 13, Margiris Normantas 9.