Juliaus Juciko dvitaškis išplėšė „Juventus“ pergalę Kėdainiuose
LKL/BNS nuotr.

2019-12-22

Juliaus Juciko pergalingas dvitaškis pratęsė uteniškių sėkmingą atkarpą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Utenos „Juventus“ (8/7) svečiuose 80:78 (19:24, 22:23, 24:18, 15:13) palaužė Kėdainių „Nevėžį“ (4/11) ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės.

„Juventus“ turnyrinėje lentelėje užima penktąją poziciją, o „Nevėžis“ po šio pralaimėjimo dalinasi 9-10 vietas su Alytaus „Sintek–Dzūkija“.

Nors abi ekipos puikiai realizavo susikurtas progas, tačiau broko irgi netrūko. Marius Kiltinavičius ir Žydrūnas Urbonas rūbineje tikrai turėjo pastabų dėl klaidų kiekio. „Nevėžis“ iki pertraukos kamuolį pametė 7 kartus, o „Juventus“ rodiklis dar prastesnis – 11 klaidų.

„Nevėžis“ pirmoje pusėje buvo atitrukęs ir vienu metu turėjo 14 taškų pranašumą (38:24), tačiau besibaigiant kėliniui Gyčio Radzevičiaus ir Žygimanto Skučo tandemas švelnino skirtumą (47:41).

Po pertraukos „Juventus“ problemas sprendė Bryantas Crawfordas ir Shannonas Scottas benefisas. Gynėjų sėkmingas žaidimas puolime iniciavo 16-4 uteniškių spurtą.

„Nevėžis“ titaninių pastangų dėka sugrįžo į rungtynes. Georgioso Kalaitzakio ir Lauryno Beliausko vedini kėdainiškiai likus minutei pirmavo 78:76, tačiau Bryantas Crawfordas prasiveržė po krepšiu ir išlygino rezultatą.

Kitoje atakoje Kėdainių ekipa metė pro šalį, o kitoje aikštės pusėje Julius Jucikas pagavo nerangų Vytauto Šulskio perdavimą ir ore realizavo dvitaškį. „Nevėžiui“ buvo likusios vos 0,5 sekundės per kurias išsigelbėti nepavyko.

Rungtynių didvyris J. Jucikas pelnė 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

B. Crawfordas surengė dar vieną puikų pasirodymą prieš kėdainiškius. Pirmoje komandų akistatoje amerikietis pelnė 32 taškus, o sekmadienį M. Kiltinavičiaus auklėtiniams atseikėjo 17 taškų.

Jam puikiai talkino Shannonas Scottas pelnęs 14 taškų (5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Sėkmingą pasirodymą „Nevėžio“ gretose surengė Laurynas Beliauskas. Gynėjas be krepšinio praleido visą lapkričio mėnesį, tačiau greitai įsibėgėjo. L. Beliauskas pelnė 20 taškų, pataikė 6 tritaškius iš 9 ir surinko 27 naudingumo balus.

„Juventus“ ekipa dvikovai neregistravo Armino Kleišio ir Martyno Žvirblio. „Nevėžis“ šiose rungtynėse vertėsi be veterano Armino Urbučio.

„Labai skaudus pralaimėjimas, nes didžiąją rungtynių dalį labai gerai žaidėme. Antroje pusėje, kai jie pajuto žaidimą, pakeitėme gynybą ir susigrąžinome iniciatyvą. Turėjome dvi lemiamas atakas – vieną puolime, vieną gynyboje. Puolime metėme labai sunkų metimą. Toje situacijoje tiesiog reikėjo žaisti, gavosi, kad nieko nepadarėme. Poto labai kvailai pasielgėme gynyboje paleisdami žmogų po krepšiu. Turėjome dar vieną progą, bet ir ja nepasinaudojome“, – apmaudą liejo „Nevėžio“ vairininkas M. Kiltinavičius.

„Čia einant kažkas iš Kėdainių klubo fanų sako „sunkokai, treneri“. Aš sakau, kad mes esame „Žalgiris“, kuris turime išvykoje laimėti 20 ar 30 taškų? Mes esame Utenos „Juventus“, gera chebrytė, bet nesame niekuo pranašesni išvykoje už „Nevėžį“ ar kitas komandas esančias žemiau nei mes. Žinant istoriją, kad čia krito „Rytas“, „Neptūnas“, „Lietkabelis“ ir „CBet“, tai man tiko pergalė vienu tašku“, – po rungtynių kalbėjo „Juventus“ strategas Ž. Urbonas.

„Nevėžis“: L. Beliauskas 20 (6/9 trit.), G. Kalaitzakis 15 (5/16 met.), Viny Okouo 9 (15 atk. kam., 16 naud. bal.) taškai.

„Juventus“: B. Crawfordas 17 (6/9 dvit., 0/3 trit.), V. Šulskis 16 (5/8 met.), S. Scottas 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.) taškų.