Sezono rungtynes sužaidę D. Gailius, T. Sedekerskis ir M. Jogėla sugrąžino „Neptūną“ į pergalių kelią
M. Baranausko nuotr.

2019-12-23

Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos akivaizdoje rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs Deividas Gailius bei naudingiausius sezono mačus sužaidę Matas Jogėla ir Tadas Sedekerskis pasirūpino, kad Klaipėdos „Neptūnas“ (9/6) Šv. Kalėdas pasitiktų pergalingomis nuotaikomis.

24 taškus pelnęs D. Gailius padėjo „Neptūnui“ 93:70 (25:16, 29:18, 21:23, 18:13) susitvarkyti su be vyriausiojo trenerio Gedimino Petrausko rungtyniavusiomis Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (5/10).

„Pieno žvaigždėms“ šiame susitikime vadovavo Virginijus Sirvydis, kuris pavadavo dėl mamos mirties prie ekipos vairo stoti negalėjusį G. Petrauską.

Rezultatyviausiai rungtyniavusiam D. Gailiui puikiai talkino 14 taškų pelnęs bei 21 naudingumo balą surinkęs M. Jogėla, kai T. Sedekerskis pelnė 12 taškų ir surinko 23 naudingumo balus. Vis dėlto, naudingiausiai klaipėdiečių gretose rungtyniavo 24 naudingumo balus ir 13 taškų surinkęs Osvaldas Olisevičius.

„Neptūno“ ekipa pirmąjį kėlinį užbaigė sėkminga atkarpa 12:0 ir įgijo 9 taškų pranašumą – 25:16. Klaipėdiečiai dominavimą pratęsė ir antrajame kėlinyje, kurį pradėjo spurtu 13:2 ir įgijo net 20 taškų pranašumą (38:18).

Po pertraukos pasvaliečiai dar bandė mažinti atsilikimą, tačiau nesustabdomai rungtyniavęs D. Gailius varžovams priartėti neleido, o „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 75:57.

Lemiamo ketvirčio metu „Neptūnas“ pradėjo triuškinti savo varžovus ir taip grįžo į pergalių kelią po netikėto pralaimėjimo Utenos „Juventus“ ekipai.

Tai buvo pirmos „Neptūno“ rungtynės be Gyčio Masiulio, kuriam plyšo čiurnos raiščiai.

„Jeigu sąžiningai, tai labai bijojau šių rungtynių, – pripažino Tomas Rinkevičius. – Paskutinės kelios treniruotės po visų kelionių prieš rungtynes tikrai neteikė daug optimizmo. Tikrai turėjome labai sunkų mėnesį, tačiau dabar bandysime išnaudoti tą poilsį.“

„Tiesiog nesugebėjome sustabdyti jų greitų atakų, kai viską sumetė iš po krepšio. Pagrindinis dalykas, tai kad tiesiog leidome jiems pabėgti. Prasidėjo individualūs veiksmai, visi norėjo pasirodyti“, – teigė Virginijus Sirvydis.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24 (5/9 trit.), Matas Jogėla 14 (9 atk. kam., 21 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 13 (24 naud. bal.), Tadas Sedekerskis 12 (9 atk. kam., 23 naud. bal.), Andre Williamsonas 10.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornik 17, Michaelas Bruesewitzas 14 (6 atk. kam., 6 kld.), Johnas Gillonas 13, Dominykas Domarkas 9.