Po ilgosios pertraukos į priekį šovęs „Lietkabelis“ įveikė „Lietuvos rytą“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-02-25

Aštuonioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 86:77 (20:24, 16:16, 26:13, 24:24) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, kuriems tai buvo jau aštuntoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes galingai pradėjęs „Lietuvos rytas“ greitai susikrovė aštuonių taškų pranašumą (0:8). Visgi, netrukus atsitiesęs „Lietkabelis“ dar prieš įpusėjant ketvirčiui išlygino rezultatą (8:8). Vilniečiai greitai padidino skirtumą iki keturių taškų (8:12), tačiau po Kšištofo Lavrinovičiaus tolimo metimo panevėžiečių deficitas sumažėjo iki minimalios ribos (15:16). Kėlinį tritaškiu užbaigęs Anthony Fisheris leido sostinės ekipai turėti keturių taškų pranašumą (20:24).

Kova. Sužaidus beveik penkias minutes komandas skyrė trys taškai (25:28). Iki ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ taip ir nepersvėrė rezultato, „Lietuvos ryto“ pranašumas svyravo nuo dviejų iki keturių taškų. Prieš ilgąją pertrauką panevėžiečiai turėjo keturių taškų deficitą (36:40).

Atsarginiai žaidėjai. Pusę visų „Lietkabelio“ taškų pirmojoje rungtynių pusėje pelnė atsarginiai žaidėjai (18 iš 36 taškų), o „Lietuvos ryto“ atsarginių suolelis sąskaitoje turėjo 10 taškų.

Dvitaškiai. Panevėžiečiai per pirmąsias dvidešimt minučių iš dviejų taškų zonos atakavo vos 37% taiklumu (6 iš 16 bandymų).

Beveik idealiai. Abi ekipos bendrai metė 13 baudų metimų – „Lietkabelis“ atakavo 100% taiklumu, o „Lietuvos rytas“ prametė vieną baudos metimą iš septynių bandymų.

Nutolo. Trečiasis kėlinys prasidėjo itin geru „Lietkabelio“ žaidimu – aikštelės šeimininkai įpusėjus kėliniui buvo susikrovę dviženklę persvarą (57:47). Po trijų ketvirčių ekipas skyrė devyni taškai (62:53).

Finišas. Po Simo Galdiko dvitaškio panevėžiečių pranašumas padidėjo iki rekordinės vienuolikos taškų ribos (74:63). Likus žaisti porą minučių „Lietkabelis“ pirmavo septyniais taškais (84:77). Per likusias sekundes „Lietuvos rytas“ stebuklo nesukūrė, o persvarą išsaugoję aikštelės šeimininkai šventė pergalę (86:77).

„Lietkabelis“: B. Madgenas 20 tšk., S. Galdikas 17 tšk., K. Lavrinovičius 14 tšk., D. Tarolis 11 tšk., M. Lukauskis (8 atk. kam.) 10 tšk.

„Lietuvos rytas“: J. Baronas 19 tšk., D. Gordonas (6 atk. kam.), C. Hannah ir A. Fisheris po 10 tšk..