Įspūdingai rungtynes perlaužęs „Lietkabelis“ triumfavo Citadele KMT mažajame finale

2020-02-16

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro bronzos apdovanojimus iškovojo po pertraukos rungtynių eigą aukštyn kojomis apvertęs Panevėžio „Lietkabelis“.

Per trečiąjį kėlinį dviženklį deficitą dviženkliu pranašumu pavertę Nenado Čanako auklėtiniai mažajame finale 84:73 (17:25, 18:20, 32:11, 17:17) įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Įpusėjus rungtynėms panevėžiečiai atsilikinėjo 35:45, o sužaidus 23 minutes – 44:53. Vis dėlto tuomet „Lietkabelis“ spurtavo net 25:3 bei išsiveržė į priekį 69:56.

Likus žaisti 4 minutes „Neptūnas“ prisivijo 68:73, tačiau lemiamu metu turnyro šeimininkų puolimas sustojo, o dviženklę persvarą 80:70 atstatę panevėžiečiai užsitikrino pergalę.

KMT bronzą „Lietkabelis“ laimėjo trečią sezoną iš eilės.

Nugalėtojus į priekį vedė 20 taškų pelnęs Tomas Dimša. „Neptūno“ neišgelbėjo 24 taškus įmetęs Deividas Gailius, kuris 17 taškų surinko vien per pirmuosius du kėlinius.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo komanda. Vakar gerai kovojome su „Žalgiriu“, palikome daug emocijų ir energijos, tačiau, nepaisant visko, šiandien žengėme į aikštę ir norėjome laimėti“, – džiaugėsi nugalėtojų strategas N. Čanakas.

„Viską paleidome iš savo rankų per vieną kėlinį. Pernelyg daug klaidų, pradėjome panikuoti žaisdami prieš aikštės gynybą. Tiesiog esame patys kalti. Ateityje iš komandos reikalausiu daugiau“, – sakė „Neptūno“ vairininkas Jurica Žuža.

Pirmoje mačo pusėje varžovus tritaškiais skandinę, tačiau po pertraukos užstrigę klaipėdiečiai realizavo 14 tolimų metimų iš 31 (45 proc.). „Lietkabelis“ įmetė 8 tritaškius iš 22 (36 proc.).

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 20, Margiris Normantas ir Željko Šakičius (6 rez. perd.) po 14, Vytenis Lipkevičius 12 (6 atk. kam.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24, Ovidijus Olisevičius 15, Tadas Sedekerskis 9, Matas Jogėla ir Džiugas Slavinskas po 6.