„Neptūną" sumindęs „Žalgiris" žengė į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės" pusfinalį

Autorius: LKL.LT
2017-02-15

[lkl_gallery id="97577"]

Kauno „Žalgiris" „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės" ketvirtfinalyje it buldozeriu pervažiavo Klaipėdos „Neptūną". Žalgiriečiai namuose nugalėjo varžovus 81:58.

Agresyviai. Kauno „Žalgiris" nieko nelaukdamas ėmėsi tvarkyti reikalus. Agresyviai pradėję rungtynes kauniečiai išsiveržė į priekį, o varžovus baudė tiek greitomis atakomis, tiek taškais iš baudos aikštelės. Nukraujavęs „Neptūnas" sunkiai rado būdų, kaip apsiginti prieš žalgiriečius.

Be lyderio. Žalgiriečiai vertėsi be savo lyderio ir kapitono Pauliaus Jankūno. Praėjusią savaitę puolėjas patyrė traumą.

Prisiminė. Antanas Kavaliauskas prisiminė, kad būtent jis pernai metais tapo „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės" varžybų finalo MVP. Aukštaūgis per pirmus du kėlinius surinko 11 taškų ir neprametė nė vieno metimo. Tiesa, per likusią rungtynių dalį vidurio puolėjas nepapildė savo taškų kraičio.

Persvara. „Žalgiris" pademonstravo, kad su varžovais nėra linkę juokauti. Rungtynėms dar nė neįpusėjus Kauno ekipa jau buvo spėjusi įgyti 21 taško persvarą. Tiesa, besibaigiant antrajam kėliniui pranašumas aptirpo iki 16 taškų.

Tritaškiai. Klaipėdos „Neptūnas" trečio kėlinio pradžioje taškus rinko tritaškiais. Per pusę kėlinio uostamiesčio krepšininkai pelnė 9 taškus ir visus juos tolimais metimais. Tiesa, „Žalgiris" į tai atsakė 15 taškų.

Pražangos. Ir taip nukraujavusi Klaipėdos komanda susidūrė ir su pražangų problema. Jau trečiame kėlinyje po 4 pražangas turėjo Martynas Mažeika ir Vytautas Šarakauskas, po 3 - Arvydas Šikšnius ir Laurynas Beliauskas.

Įžengė. Ypatingi palaikymo šūksniai tribūnose pasigirdo, kai ketvirto kėlinio viduryje Šarūnas Jasikevičius į aikštę pirmą kartą metė jaunąjį Paulių Valinską. Praėjusią savaitę gynėjas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje. Šį vakarą žalgirietis žaidė aktyviai ir per 5 minutes praleistas aikštėje spėjo pelnyti 7 taškus.

Rotavo. Kauniečių gretose į aikštę išbėgo visi 12 žaidėjų. Nė vienas žalgirietis aikštelėje nebuvo ilgiau nei 24 minutes. Ilgiausiai žaidė E. Ulanovas. Jis ant parketo bėgiojo 23 minutes ir 28 sekundes.

Strigo. „Neptūnas" nerado išeičių puolime. Nė viename kėlinyje klaipėdiečiai nepelnė daugiau nei 19 taškų.

Klaidos. Kauniečiai stengėsi branginti kamuolį. Šiose rungtynėse jie suklydo vos 8 kartus, o „Neptūnui" apskritai nesisekė pasinaudoti varžovų klaidomis – po jų klaipėdiečiai nepelnė nė taško. Tuo tarpu „Žalgiris" uostamiesčio komandos klaidomis naudojosi puikiai – po jų  surinko 20 taškų.

„Žalgiris": A. Kavaliauskas 11, A. Lima ir B. Motum po 9, E. Ulanovas ir L. Westermann po 8.

„Neptūnas": M. Kačinas 15, M. Girdžiūnas 14, M. Mažeika ir A. Šikšnius po 7.