Uraganinį puolimą pademonstravę žalgiriečiai Palangoje susitvarkė su „Lietkabeliu“

Autorius: zalgiris.lt
2020-09-07

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną pergalę pasiruošimo sezonui etape. Pirmadienį Palangoje žalgiriečiai susitvarkė su Panevėžio „Lietkabelio“ pasipriešinimu 102:78 (24:24, 35:24, 23:14, 20:16).

Joffrey Lauvergne pelnė pirmuosius 6 žalgiriečių taškus, tarp kurių ir dėjimas po Mariaus Grigonio perdavimo – 6:2. Varžovai lygino rezultatą, bet Nigelas Hayesas pataikė iš toli, o J.Lauvergne pelnė savo 8-ąjį tašką (11:10). Kėlinio viduryje Martinas Gebenas sumetė baudas, Lukas Lekavičius pataikė savo firminį metimą, Steve‘as Vasturia pridėjo baudų metimus – 17:13. Pirmąjį ketvirtį pabaigė Mariaus Grigonio ir Pauliaus Jankūno realizuoti baudų metimai ir L.Lekavičiaus metimas iš vidutinio nuotolio – 24:24.

Antrąjį kėlinį atidarė Tomo Dimšos metimas greitoje atakoje, o P.Jankūno taškai su pražanga vertė „Lietkabelį“ prašyti minutės pertraukėlės – 29:24. Po jos Thomasas Walkupas ir T.Dimša pelnė taškus (34:26), iš jų estafetę perėmė dvi atakas rezultatyviai užbaigęs M.Grigonis – 38:31. J.Lauvergne dėjo į krepšį ir kitoje atakoje pelnė dar 2 taškus, o į Margirio Normanto tritaškį tuo pačiu atsakė N.Hayesas – 45:38. L.Lekavičiaus du taškai ir M.Grigonio tritaškis iš kampo didino „Žalgirio“ pranašumą – 50:40. M.Gebeno taškai, S.Vasturios tritaškis, Artūro Milaknio reidas nuo kranto iki kranto ir S.Vasturios perimtas kamuolys leido „Žalgiriui“ per antrąjį kėlinį pelnyti net 35 taškus ir pirmauti 59:48.

Trečiąjį kėlinį atidarė N.Hayeso ir T.Walkupo dvitaškiai, o J.Lauvergne pelnė dar 4 taškus – 67:53. Dar vienas J.Lauvergne dėjimas, M.Grigonio ir Roko Jokubaičio tritaškiai ir skirtumas augo iki 20 taškų – 75:55. M.Gebeno dvitaškis, A.Milaknio taškai iš po krepšio ir taiklus tritaškis per iškeltą varžovo ranką po trijų kėlinių leido žalgiriečiams pirmauti 82:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje T.Dimša dukart pataikė iš toli, tačiau po to žalgiriečių atakos strigo ir sužaidus puspenktos minutės Martinas Schilleris prašė minutės pertraukėlės – 88:68. Po R.Jokubaičio perdavimo Marekas Blaževičius tapo paskutiniu pasižymėjusiu žalgiriečiu – 90:68. J.Lauverne, N.Hayesas ir M.Grigonis išlaikė „Žalgirio“ pranašumą, kol galiausiai N.Hayesas pelnė šimtąjį tašką tritaškiu iš kampo, o S.Vasturia uždarė rungtynes – 102:78.

„Žalgiris“: J.Lauvergne 19 (9/12 dvit.), M.Grigonis 16 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), N.Hayesas 13 (3/4 trit.), T.Dimša 10, S.Vasturia 9 (2 per. kam.), A.Milaknis 7, P.Jankūnas 6, M.Gebenas 6, L.Lekavičius 6, T.Walkupas 5 (7 rez. perd.), R.Jokubaitis 3 (4 rez. perd.), M.Blaževičius 2.

„Lietkabelis“: M.Maričius 16 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 14, M.Normantas 13 (3/3 trit.), K.Vinalesas 12, P.Valinskas 8, G.Masiulis 7, E.Venskus 5, J.Gintvainis 3.